Reportáže

Olga Richterová na Festivalu těhotenství a rodiny v Brně

14. 05. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Na pondělí 7. května byl vyhlášen Světový den těhotenství. Dnes, tedy 14. května v Praze zahajuje 13. ročník Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství pořádaný v rámci Světového týdne respektu k porodu. Ani u jedné akce Piráti nemohou chybět. Pražských akcí se můžete zúčastnit i vy!

Olga a Melichar

S Ivanem Bartošem a Olgou Richterovou se budete moci setkat přímo v MediaKlubu Spálená na zahájovacím večeru v pondělí 14. května v 18:00, ve čtvrtek 17. května se pak pod záštitou Olgy Richterové koná seminář k první hodině po porodu zvané “Zlatá hodina”. Pro účast je potřebná registrace!

Původním impulsem k vyhlášení Světového dne těhotenství byla především nízká a stále klesající porodnost v ČR. V pondělí 7. května se při této příležitosti v Brně konal už 4. ročník Festivalu těhotenství a rodiny a slavnostního zahájení se letos zúčastnila i místopředsedkyně Pirátů poslankyně PS PČR Olga Richterová, která se tam seznámila s názory různých poskytovatelů služeb rodině.

Zahájení festivalu obstarala kapela The Tap Tap, jejíž žánr potěší jak dospělé, tak i jejich potomky.

 

Poslankyně Olga Richterová mluví s vedoucími rané péče a osobní asistence na brněnském festivalu.


Festival se prolíná s programem Pirátů hned v několika bodech, zejména v otázkách rodinné politiky, zaměstnanosti a práv dětí. Za velmi významné Piráti považují i téma porodů jako takových. Porod je výrazně formující zkušenost pro všechny zúčastněné. Je důležité jak, za jakých podmínek, a v jakém prostředí probíhá. Podporujeme možnost informované zodpovědné volby pro každou ženu.

"Vážím si každé porodnice, která k porodům přistupuje individuálně a umožňí přirozený průběh, pokud to je možné,” říká Richterová. "Ve velké úctě mám i porodní asistentky jako důležitou profesi mj. pro to, aby lékaři měli čas na komplikované porody a nemuseli se tolik věnovat těm fyziologickým,” dodává.

Olga Richterová, za zájmu syna Melichara, odpovídá na dotazy reportéra TV Relax. 

 

Těšíme se na kulatý stůl na téma: Zlatá hodina, první hodina s dítětem
Pořádá jej Výbor pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR u příležitosti Světového týdne respektu k porodu pod záštitou předsedkyně VZ prof. MUDr. V. Adámkové,CSc. a členky VZ PhDr. O. Richterové, PhD. ve spolupráci s Festivalem o těhotenství, porodu a rodičovství.

Akce se koná ve čtvrtek 17. května 2018 od 10:00 do 13:00 v budově Poslanecké sněmovny, stále se lze přihlásit a zaregistrovat.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Zuzana Freitas

Štítky: #Olga Richterová #porodnictví #porody

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.