Komentáře

Týden v pirátské politice

07. 05. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

V uplynulém týdnu byl svátek, přesto se na parlamentní půdě i suterénu urodilo několik zajímavých událostí.

Demonstrace Václavák vlajky dav

Začalo to poměrně zostra. Náš poslanec Mikuláš Peksa byl ve Švédsku a  řekl tam pravdu o tom, že předseda vlády v demisi je v konfliktu zájmů a ještě k tomu je trestně stíhaný. Někdo to pravděpodobně nabonzoval, to víte, hlásit se to musí a na každého je třeba vést složku. A potrefená husa zakejhala a dala podnět k mandátovému a imunitnímu výboru. Mikuláš se hájí veřejně.

Piráti hledají další lidi. Tentokrát potřebujeme administrativní sílu. Lidově úředníka, cifršpiona, toho, kdo o všem ví, Chceje se jím stát? Tak se přihlašte.

Parlamentní vyšetřovací komise k OKD má za sebou další krok. V době, kdy se celá ta taškařice udála, byl premiérem Miloš Zeman. Ano, TEN Zeman, který dnes dlí na Pražském Hradě. Je tedy o věci velmi nadprůměrně informovaný. To je nesporný fakt. Do roviny spekulací se dostaneme, pokusíme-li se odvodit, zda má zájem na tom, aby se vše vyšetřilo. Nicméně zkusit jsme to museli a Lukáš Černohorský při této příležitosti přinesl panu presidentovi dárek. Až po uplynutí nějakého času se ukáže, zda to pomohlo najít pravdu.

Nadávno se Babišova vláda postarala o nepříjemné překvapení pro Miloše Zemana. Vydala hackera Nikulina do USA, ačkoliv to president v žádném případě nechtěl. Hrad nyní vrací úder ve formě zveřejnění zprávy BIS. Poslanec Lipavský to komentuje.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #Andrej Babiš #Mandátový a imunitní výbor #OKD #prezident #výběrové řízení

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.