Komentáře

Týden v pirátské politice

30. 04. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Letní počasí pokračuje a Piráti se nezastavili ani v uplynulém týdnu. Místní sdružení pilujou kandidátky, zakládají místní koalice a rozpracovávají programy. Nezahálejí ani Piráti ve Sněmovně.

poslanecký klub

Karlovarský kraj je jednou z pirátských bašt, vždyť Petr Třešňák byl prvním Pirátským starostou. Minulý víkend tam slavnostně otevřeli Pirátské centrum. Samozřejmě nevybočuje z tradice vtipných variací názvů s podobným základem. Jmenuje se epicky: e-PIC

Čekají nás komunální volby, z hlediska kampaně ty nejsložitější. Hledáme celostátního koordinátora. Máte na to? Tak to zkuste!

Michal Hašek, Jiří Čunek, Jiří Běhounek... zdalipak je někdo z nich už zapsán v Guinessově knize rekordů? Jsou to totiž kabrňáci, zvládají vedle sebe několik prací, z nichž každá jediná běžnému smrtelníkovi zabere celou pracovní dobu. A za každou pobírají slušný plat. Piráti nyní přišli s návrhem, který je zbaví jha platů za vedlejšáky. Třeba to povede k tomu, že některý vedlejšák opustí a budou víc dbát na odpočinek. A dokonce to vypadá, že většina poslanců většiny parlamentních stran je též pro. Zdravotní stav některých politiků se možná dramaticky zlepší!

Na úřadech práce je krizová situace. Úředníci vůbec nestíhají vyplácet dávky a podpory a jejich příjemci nemají čím platit nájmy a potraviny. Naše poslankyne Richterová se to snaží řešit na svém Výboru pro sociální politiku.

Zákony. Je jich čím dál víc, nikdo se v nich nevyzná. To je oblast, která si přímo říká o elektronizaci. V Česku jsme v této oblasti pozadu za Evropou, Amerikou, Asií i Afrikou. Chceme to urychleně napravit.

Ázerbajdžán je podivuhodná země. Kromě přírodních krás je známá i prezidentem Ilhamem Alijevem, který si s demokracií a lidskými právy hlavu moc neláme. Přesto dokázal, že se v této asijské zemi před pár lety konaly Evropské hry v atletice. Jakým způsobem těchto geografických zázraků dosahuje? Ví, komu a kolik dobře namazat. Nevynechal ani Parlamentní shromáždění Rady Evropy. František Kopřiva k tomu řekl něco oficiálního.

kajak v Praze u Karlova mostuKdo nejezdí na vodu, možná má dojem, že člověk obklopený ze všech stran vodou nemá žízeň a nemusí pít. Opak je pravdou, dehydratovaný vodák nikam nedopluje. Proto vodáci odnepaměti pijí pivo. Poslanci v minulém období vymysleli zákon, že vodáci pivo pít nesmějí. Ani žádný jiný alkohol. Ti nevěřili vlastním očím. Pijí pochopitelně dál, neboť dehydratace je nebezpečná.
Aby nebyli stále jednou nohou v kriminále, chceme zákon opět vrátit do normálu. Ve Sněmovně se o to stará Lukáš Bartoň.

Ahoj!

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #e-Government #Evropská unie #Karlovarský kraj #Karlovy Vary #Komunální volby #korupce #Kumulace funkcí #Pirátské centrum #úřad práce #voda

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.