Aktuality

Výtěžek z Vyosení v Třebíči předali Piráti nadaci Krtek

24. 04. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti  uspořádali v pátek 6. dubna 2018 v Třebíči první Vyosení – festival svobodné hudby nezatížené poplatky. Cílem akce bylo nabídnout lidem nekomerční hudbu, a také vybrat na dobrovolném vstupném finanční podporu pro rodinu s onkologicky nemocným dítětem.

vyosení

Vyosení je český festival svobodné hudby, který už od roku 2011 podporuje nezávislé hudební umělce a ukazuje, že kultura se dá dělat i jinak, než pouze komerčně a v zastoupení OSA. Všechny kapely, které vystoupily v Třebíči, hrály vlastní, svobodnou hudbu. Nejdříve vystoupila třebíčská hardcore kapela Richard Ramirez, poté budišovská crossover kapela The Bush. Následovaly regionálně známější kapely Paradoxx a Disconnexion a večer uzavřely punkové kapely Bermudskéj Kvádr a Diesel Machine Attack.

„Piráti pořádají festival Vyosení po celé České republice proto, aby ukázali lidem, že kultura a zábava si zaslouží podporu. Pokud hudbu zatížíme poplatky zprostředkovateli autorských práv, ztratí nejen svou podstatu, ale i možný mecenášský přínos. Baví nás podporovat lokální umělce i neziskové projekty. Rádi podpoříme i váš nápad, ozvěte se,“ vyzývá Michaela Vodová, předsedkyně Pirátů Třebíčska.

Celý festival byl zdarma a návštěvníci mohli přispět na nákup kompenzačních pomůcek pro onkologicky nemocnou holčičku z Třebíče. Benefice byla zprostředkována Nadačním fondem dětské onkologie Krtek, kterému Piráti předali zapečetěnou kasu s penězi hned po akci. Na festival se přišlo podívat přibližně 200 návštěvníků a darovali neuvěřitelných 10 045 Kč! Kompenzační pomůcky nejsou hrazeny pojišťovnou, a tak je potřeba na ně získávat peníze jiným způsobem. Piráti i nadále v Třebíči plánují pokračovat řadou Vyosení, které budou mít podobnou koncepci a budou podporovat přímo autory hudby.

Děkujeme dobrovolníkům za pomoc s přípravou akce, kapelám za jedinečný kulturní zážitek a v neposlední řadě také všem těm, kteří přispěli na nákup kompenzačních pomůcek pro onkologicky nemocnou holčičku z Třebíče.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Michaela Vodová

Štítky: #OSA #Svobodná hudba #Svobodná kultura #Třebíč #VyOsení

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.