Komentáře

Týden v Pirátské politice

22. 04. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Dle počasí bylo tento týden léto. Dle kalendáře to ještě není tak horké a do voleb ještě trochu času máme. Takže se věnujeme praktické politice Pirátů hezky popořadě.

Piráti na demonstraci

Založit politickou stranu na Slovensku je pekelně těžká věc. Naši sousedé jsou sice menší země, zato potřebují desetkrát víc podpisů, než je nutné sesbírat v Česku. Slovenští Piráti se toho přesto nezalekli a začali sbírat podpisy. My jim v tom budeme nápomocni, seč nám budou síly stačit.

„Právě jsem se vrátil z Hradu, a pan prezident všechny naše návrhy... nepřijal," mohli by parafrázovat Jakub Michálek a Ivan Bartoš po své misi na Hradčanech, kam se vypravili na jednání. Nicméně cesta určitě zbytečná nebyla. Potvrdila nám to, co si už dávno myslíme, Babiš má spoustu času na čistky v policii a tak nějak všude.

V Plzeňském kraji proběhly primárky do dvou senátních obvodů, které vyhráli Jan Ruml a Viktor Krutina. A pokud do věci nezasáhne Republikový výbor, půjdou do kampaně za Piráty.

Když se do čela komise pro kontrolu GIBS dostal za přispění ANO milovník obušků Ondráček, vypukly v mnoha českých městech demonstrace. Babiš pak dostal lepší nápad. Ondráčka donutil odstoupit a dosadil si tam svého lokaje přímo z politické divize Agrofertu. Za tohle by ovšem občané měli vzit vidle a táhnout na Strakovku. My, Piráti, to kritizujeme kultivovaně a Ivan Bartoš na toto téma premiéra interpeloval.

Miloslava Pošvářová by byla skvělá členka Dozorčí rady SFDI, která by si tam určitě nechodila jen pro peníze. Proto jsme ji tam navrhovali. Jenže proti hlasovací mašině ANO, SPD, KSČ neprošla, i když 76/175 hlasů je solidní výsledek.

Zákon o státní službě je prostředek, jak zajistit nezávislost úředníků na politicích. Měli jsme ho mít už při vstupu do EU. Ale zatímco na pomazánkové máslo nám teličkovci výjimku nevyjednali, na tento zákon ano. Nakonec byl přijat po 10 letech, v roce 2014. A po necelých čtyřech letech ho chce Babiš "vylepšit". Úředníci už nebudou sloužit politikům, ale přímo Agrofertu. Chucpe!

Kůrovec je malý, skoro roztomilý brouček. Oč neškodněji vypadá, o to víc škod napáchá. Naší těžařské a developerské lobby se vždycky hodil k tomu, aby bojovala proti národním parkům a bezzásahovým zónám. Jakým překvapením teď je, když vyšlo najevo, že Lesy ČR nezasahují proti kůrovci ani v zónách zcela zásahových! Poslanci Holomčík a Balcarová to nechtějí nechat jen tak.

A na závěr jedna velmi nadějná zpráva. Parlamentní komise pro vyšetřování OKD se činí! Kromě informací od BIS si vyslechne i Miloše Zemana. Maká a díky poslanci Černohorskému o své práci detailně informuje. Čte se to dobře :-)

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #dozorčí rada #GIBS #interpelace #kalamita #OKD #Pirátská strana #Pražský hrad #prezident #SFDI #Slovensko #služební zákon #sněmovní komise

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.