Reportáže

Jak Piráti na Vysočině uklízeli svět

16. 04. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

V sobotu 7. a 14. dubna se sešlo na 60 dobrovolníků (z toho 15 dětí) v Havlíčkově Brodě, Telči, Třebíči a Lhoticích, aby společně udělali dobrý skutek pro přírodu v rámci akce Ukliďme Česko. Členové České pirátské strany se do celorepublikového projektu “Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018” zapojili na Vysočině již podruhé a přizvali i své příznivce a veřejnost, aby jim pomohli uklidit černé skládky a nepořádek ve svém okolí.

Třebíč hromadné foto úklid

U Havlíčkova Brodu uklízeli dobrovolníci pod taktovkou organizátorky Katky Závrské v Michalovicích černou skládku a její okolí. Celkem se jim podařilo nasbírat cca 50 kg odpadů – převážně plast a několik pneumatik. V Telči zamířila dvacítka dobrovolníků do stejné lokality jako loni – podél silnice směrem na Zvolenovice a dále až k Židovskému hřbitovu. "Ráda bych poděkovala společnosti OHR Services, že jsme k nim opět mohli odpad odvézt a dotřídit. Nakonec jsme nasbírali 5 pytlů plastů, 1 pytel skla, 1 pytel papíru, 1,5 pytle kovů a 5 pytlů směsného nevytřiditelného odpadu," doplnila Hana Hajnová, organizátorka ze sdružení Společně pro Telč – Piráti a Zelení.

Organizátorka Katka Závrská chystá pracovní potřeby.

Mezi Piráty z Havlíčkobrodska nechyběli ani děti, pes a poslanec Jan Pošvář.

Třebíč, to je kus historie uprostřed přírody. Nyní bez odpadků v těchto pytlích.

 

O týden později se do akce zapojili Piráti a jejich příznivci na Třebíčsku a to hned ve dvou lokalitách – Luboš Fuks organizoval úklid v malé obci Lhotice u Jemnice a Ivan Mužík pak přímo v Třebíči. Ve Lhoticích se dvanáctce dobrovolníků podařilo nasbírat 10 pytlů plastů, 14 pytlů směsného odpadu a nějaké pneumatiky. V Třebíči se dobrovolníci pustili do parku na svahu pod areálem nemocnice, kde po stavbě chirurgického pavilonu zůstal poházený stavební „nepořádek“. Nakonec z toho bylo 10 pytlů odpadu a také připomenutí zajímavé lokality – dříve nádherný, dnes zpustlý lesopark nad řekou s úžasnými výhledy na město.

Společné foto sběračů ze Lhotic. Na jejich práci dohlédl nejvyšší ředitel.

Silnice mezi Telčí a Zvolenovicemi. Motorkáři se opět mohou kochat plenérem.

V Telči téměř nestačil přívěsný vozík. Se sběrem odpadu pomáhalo přes 20 dobrovolníků.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Hana Hajnová

Štítky: #aktivismus #úklid #Ukliďme Česko

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.