Komentáře

Roman Šemík kandiduje na senátora v obvodu Chrudim

17. 04. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

IT specialista a strojní inženýr Roman Šemík je kandidátem Pirátů na senátora ve volebním obvodu číslo 44 – Chrudimsko. Uspěl již v prvním kole primárních voleb, ve kterých získal nadpoloviční většinu hlasů.

Roman Šemík

Roman Šemík profesně také působí v Praze (jako IT specialista se zaměřením na bezpečnostní oblast) a k Vysočině ho váží hluboké rodinné kořeny. V loňském roce se představil na pirátské kandidátce ve volbách do Sněmovny na 12. místě. Jako občanský lobbista se aktivně podílel na projektu Rekonstrukce státu a část volebního období (2014-2015) byl zastupitelem v městské části Praha Čakovice. V Pirátské straně se podílel na práci rozhodčí komise. 

Roman Šemík vnímá Senát jako nezastupitelnou pojistku demokracie a lakmusový papírek svobodného vývoje naší společnosti, zvláště s přihlédnutím k aktuální politické situaci charakterizované postupným oklešťování svobod a koncentrací moci v rukou oligarchů a prospěchářských ideologů.

„Jako senátor se budu účastnit revidování norem, které byly schváleny ve Sněmovně. Opravovat, korigovat, pozměňovat, vracet zpět. To je základ práce senátora. Také se budu snažit udržovat dvě kanceláře v regionu – jednu v Chrudimi a jednu v Havlíčkově Brodě. Tak, abych v každé z nich byl pravidelně k zastižení,“ doplnil Roman Šemík.

Kromě pirátského kandidáta se na Vysočinu přesunul kandidát za KDU-ČSL Daniel Herman, který ustoupil neúspěšnému prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi na Praze 4. Senátorem Chrudimského obvodu, který krom Chrudimska zahrnuje i Havlíčkobrodsko, byl dlouhá léta Petr Pithart (nominovaný KDU-ČSL). Jeho nástupce a současný senátor v senátorské pozici Jan Veleba z SPO svůj mandát obhajovat nebude.

Na Vysočině se bude volit nový senátor také v třebíčském volebním obvodu, ve kterém by Piráti také rádi postavili svého kandidáta. „Máme na Třebíčsku několik uchazečů o post senátora, mezi kterými by měli členové v primárních volbách zvolit snad už na přelomu dubna a května,“ uvedla předsedkyně Místního sdružení Třebíčsko Michaela Vodová.  

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Hana Hajnová, Jakub Dušánek

Štítky: #Kandidát do Senátu #senát

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.