Komentáře

Sněmovní střípky: I ve Sněmovně občas přeteče odpad

13. 04. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Poslanecká sněmovna sídlí v historických budovách na Malé Straně. Poslanecký klub Pirátů se nachází v jedné z vedlejších budov Sněmovny, ve Velikovském domě (Šternberský palác), usazeném v jednom z rohů Malostranského náměstí. A protože historie objektu sahá až do 14. století, dýchá historie nejenom z vnějšku, ale i z interiéru budovy. 

Vstup do Sněmovny Malostranské náměstí

Vnitřní i vnější prostory Poslanecké sněmovny působí více než důstojně a na většinu návštěv dýchne atmosféra majestátnosti. Vzhledem k přestavbám, kterými objekty v průběhu staletí prošly, nesou pro své uživatele i některá úskalí.

Typickým problémem nováčků je orientace. Ne nadarmo se Sněmovně přezdívá Bradavice, podle školy kouzel z příběhů o Harry Potterovi. Většina chodeb si je podobná jak vejce vejci a nejednomu poslanci se již stalo, že místo do zázemí své strany, dorazil ke konkurenci o patro výš nebo níž. Na základě toho většina sněmovních stran pochopila, že je dobré mít u vchodu na viditelném místě viditelný rollup, plachtu s logem strany.

Problémem také je, když má začít tisková konference a její účastník v půlce cesty zjistí, že jeho kroky automaticky směřují do poslanecké kantýny. Štěstí je, že málokterý poslanecký klub dodržuje časový limit pro tiskovou konferenci, takže téměř vždy existuje časová rezerva pro návrat do správného koridoru.

Vedle těchto drobných veselých nedorozumění se tu a tam přihodí i nějaká kalamita. Tento týden Piráti bojovali s ucpaným odpadem v klubové kuchyňce. To, že neteče voda, komplikovalo přípravu kávy, které se zpravidla připravuje velké množství. V době schůze totiž Pirátští poslanci odcházejí až pozdě večer. Podle zlých jazyků je důvodem neúnosné množství splašek, které stékají z klubu, který sídlí o patro výš...

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jakub Dušánek

Štítky: #poslanecká sněmovna #sněmovna

Komentáře k článku

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.