Aktuality

Týden v Pirátské politice

11. 04. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Co se událo v uplynulých dnech, shrnujeme v téměř pravidelném přehledu.

Piráti logo

Každá politická garnitura má své kauzy, které by nejraději zametla pod koberec. Topolánek své Toskánsko, Babiš svůj Čapák, Sobotka svoje OKD. My se snažíme odkrýt a vyšetřit všechny, tentokrát konečně padni komu padni. O privatizaci OKD ví jistě dost i expremiér Zeman. Pokoušíme se z něj nějaké informace dostat.

Pirátská strana nemá žádné dluhy. To ovšem neznamená, že si může dovolit kašlat na své dobrovolníky, kteří ji pomáhají. Naopak, čím víc lidí se zapojí, tím budeme dělat lepší politiku, která musí vycházet zdola. A jak jinak si zajistit pravidelný přísun informací od normálních lidí? Přece tím, že je zapojíme a budeme poslouchat, co nám říkají. O tom, že si jejich práce vážíme, napsal Mikuláš Ferjenčík.

Gheta, no-go zóny, eufemicky "vyloučené lokality". Těmito výrazy se označuje fenomén, který Piráti chtějí řešit. Proto přišli na jednání na MMR, iniciované samotnou ministryní. Politika ministerstva v tomto příliš nedbá na doporučení odborníků, ale proto jednáme, abychom dosáhli alespoň malého pokroku.

"Marku, budú predčasné voĺby, keď to Zimola nepodepíše."
"Andreji, měli bychom něco udělat, co třeba dát vlaky a autobusy zadarmo?"
"Naozaj! Vezmeme to školám, stejně ti studenti len štrajkujů..."
"To nejde, Andreji, musíme říct, že jsme ty peníze našli v rozpočtu. Jak je to doopravdy, se nikdo ptát nebude."

SPD je strana, která ukradla hlasy SPO, protože si je lidi pletli. Tohle tvrdí chytré hlavy v SPO. Jestli je to pravda, byla by to první pozitivní věc na SPD od doby jejího vzniku. Nicméně čerstvý příklad z praxe jde zcela v duchu tradic prolhaného Okamury. Když má možnost hlasovat pro posílení prvků přímé demokracie, otočí o 180°, jak komentuje poslankyně Dana Balcarová.

Máme v programu zavedení e-governmentu. ANO taky. Zatímco ANO si to vyložilo tak, že pomocí internetu buzeruje své občany přes EET, Piráti chtějí usnadňovat lidem život. Třeba pomocí e-neschopenky. Jenže Ministerstvo v demisi pod vedením ANO poslalo připravovanou e-neschopenku k ledu. Ano, pacientům bude líp.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.