Komentáře

GLOSA: Můj zastupitel má príma poslance

13. 04. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

SOBĚSLAV - V místním zastupitelstvu proběhl litý boj týkající se výherních automatů. Ty byly ve městě pomocí vyhlášky úplně zakázány s tolerancí na jednom jediném místě. Pirátští zastupitelé v Soběslavi jsou pro nulovou toleranci. Bohužel byli však přehlasováni. Ale smířili se s tím? Kdeže.

Hrací automaty.

Hazardní hry, byť přinášejí do městského rozpočtu milionové příjmy, sebou nesou celou řadu negativních vlivů. Jejich odstranění prokazatelně vede ke snížení kriminality. Závislí hráči pak udrží více peněz ve svých kapsách. Příjmy z hazardu pro město navíc nemají velký vliv. Město Soběslav sice hazard téměř vymýtilo, ale lišáctví obchodníků s neřestí vyústilo ve vznik takzvaných kvízomatů. Systém je přitom úplně stejný. Hráč do nich strčí peníze s vidinou zisku, ale zůstanou mu jen prázdné kapsy.

Zoufalá situaci se vyžádala zoufalé řešení. Tam, kde zastupitelé neměli již žádnou moc, musel zasáhnout stranický kolega, pirátský poslanec Lukáš Kolářík. Ten svou žádostí o informace adresovanou řediteli celního úřadu pravděpodobně odstartoval zátah v herně, při kterém policisté zabavili hned několik hracích skříní.

Co z toho plyne? Máte-li problém, řešíte ho a neuspějete, nevzdávejte se. Obracejte se na své poslance, kteří často dokážou věci obrátit ve váš prospěch.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Daniel Galuszka

Štítky: #Lukáš Kolářík #Piráti Soběslav

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.