Reportáže

Otevření poslanecké kanceláře a Pirátského centra PiCOlo

04. 04. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Dne 3. 4. proběhlo v Olomouci slavnostní otevření poslanecké kanceláře Vojtěcha Pikala, místopředsedy poslanecké sněmovny.

Vojtěch Pikal připíjí na Picolo

Ve 14 hodin se sešli pozvaní hosté, ale i další lidé, které událost přilákala. Zazněla znělka speciálně složená pro tuto příležitost, kterou složil člen MS Olomouc Antonín Štěpán. Vojtěch Pikal stříhá páskuPo slavnostním proslovu a přípitku přestřihl Vojtěch Pikal stuhu a otevřel průsvitné posuvné dveře do své nové kanceláře. Osobně bude v regionální kanceláři přítomen každé liché pondělí od 9 do 13 hodin. V sudé týdny jej zastoupí jeho asistentka Nela Chudová.

Sešli se převážně příznivci Pirátské strany, pozvání přijal i pan Michal Frantík z hnutí Starostové a nezávislí, Hana Vacková ze Strany zelených, Tomáš Pejpek a Pavel Grasse z hnutí ProOlomouc a hejtman Ladislav Okleštěk. Olomoucký primátor pan Antonín Staněk se omluvil.

Spolu s kanceláří bylo otevřeno i Pirátské centrum PiCOlo – multifunkční prostor zřízený pro společné fungování Pirátů i pro akce pořádané občany. První taková akce, debata o Ústavě ČR, se uskutečnila v den otevření od 18 hodin.

Debata Změny ústavy

Diskuse nazvaná Změny Ústavy, jejich důvody a úskalí byla součástí slavnostního programu a mohli ji sledovat lidé online. Stream zhlédly přibližně dvě tisícovky lidí. Záznam otevření kanceláře i následné debaty lze zhlédnout na facebookové stránce Piráti Olomoucký kraj.

Pozvání do přibližně dvouhodinové debaty přijali hosté:cedule u vchodu
doc. PhDr. Tomáš Lebeda, Ph.D.,
RNDr. Otakar Vychodil,
JUDr. Maxim Tomoszek, Ph.D.
a poslanec Bc. Vojtěch Pikal.
Debatu moderovala paní Mgr. Alena Navrátilová.
Pan dr. Vychodil, matematik a analytik, stál u zrodu naší porevoluční Ústavy,
Vojtěch Pikal je místopředsedou Poslanecké sněmovny PČR a členem Stálého výboru pro Ústavu ČR,
pan doc. Lebeda je politolog a vedoucí Katedry politologie a evropských studií FF UP,
dr. Maxim Tomoszek je ústavní právník.

Centrum PiCOlo a poslaneckou kancelář najdete v Olomouci na ulici 8. května 522/5.

Více fotografií z otevření najdete na pirátském flickru

Můžete se zde na nás obrátit s dotazy, návrhy a připomínkami, případně si jen tak přijít sednout s notebookem. Můžete zde uspořádat vlastní přednášku, využít kameru a streamovat přímo na svůj nebo náš YouTube kanál.

Velké speciální poděkování patří architektovi Ondřeji Spustovi ze studia MASPARTI za skvělý návrh designu prostoru a panu Milanovi Janáčkovi z ART-ECO Group za kompletní realizaci a výrobu veškerého vybavení. Děkujeme za Vaše nadšení a skvělou práci.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Tomáš Svoboda

Štítky: #Olomoucký kraj #Pirátské centrum

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.