Aktuality

„Grilování“ kandidátů do zastupitelstva hlavního města Prahy

28. 03. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Včera se v Pracovně na Žižkově představovali další zájemci o místa zastupitelů na 11. až 25. místo kandidátské listiny. Vzhledem k tomu, že míst je čtrnáct a uchazečů dvacet sedm, vznikla pořádná tlačenice.

Primárky v Praze (11-25)

Já jsem se grilování zúčastnila už minulý týden, takže jsem si včerejší akci vychutnávala jako pozorovatelka a dotazovatelka. Opět až na tři výjimky mi byli všichni uchazeči velmi sympatičtí. Každý má svoji vizi, svoje představy a přání, jak by měla a mohla Praha lépe fungovat.

Z publika padaly různé dotazy. Například opět oblíbené téma MHD v Praze zdarma, či ne? Na rozdíl od kandidátů na místa 7 – 10, tentokrát všichni odpovídali spíše záporně. Snad jen Roman Roj Kučera by byl pro a vyjádřil přesvědčení, že MHD zdarma by podpořilo cizinecký ruch. Podle jiných, zjevně více pravicových, by taková věc nemohla dobře fungovat, protože „co je zadarmo, toho si občané neváží“ a „docházelo by ke zneužívání“.

Jiní kandidáti by šli spíše cestou zdarma pro vybrané skupiny obyvatel. Štěpán Štrébl by zvýhodnil dobrovolné dárce krve s třiceti a více odběry, Aneta Heidlová zase matky s dětmi do určitého věku. Otce ne. Přiznávám, že tahle řešení se mi moc nezamlouvají. Nemůžete darovat krev třeba ze zdravotních důvodů? Nejste matkou, protože nemůžete mít děti? Hm, máte smůlu.

K otázce, zda lze nějak podpořit vznik nových střelnic, protože kvůli developerské výstavbě v Praze zanikají, se vyjádřil Jan Hora, jehož koníčkem je právě střelba. Byl by samozřejmě pro. Ostatní odpovídali neurčitě, o tématu zjevně nevěděli nic, ale většinou by byli pro podporu volnočasových aktivit a sportu obecně.

Zaujali mě ještě tři kandidáti, které rozhodně podpořím. Prvním je Jaroslav Němec, jehož prioritou je záchrana pražských památek a kulturního dědictví a který svému tématu dobře rozumí. Druhým je Andrej Stopa, který by chtěl oprášit a pozvednout prestiž poněkud zprofanovaných odborů. Jeho zkušenosti ze zahraničí mu daly podnět zabývat se tím, proč jsme ještě stále na rozdíl od jiných vyspělých zemí jen levnou pracovní silou. Třetí kandidátkou je pak Jana Kabelová, kterou osobně znám z Prahy 6. Je stavařkou a odbornicí na veřejné zakázky. Je chytrá, pracovitá a má velké zkušenosti. Jistě by byla na magistrátě cenným přínosem.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Barbora Hrůzová

Štítky: #Magistrát #Praha #primární volby

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.