Komentáře

Předvelikonoční týden v pirátské politice

31. 03. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti se v tomto týdnu opět činili, Velikonoce nevelikonoce. Ve sněmovně strašili i v Zelený čtvrtek, kdy už tam nikdo nebyl. Uspořádali čtyři odborné semináře. Pokud nevěříte, následující článek vás přiměje k prozření.

Velikonoční zajíci s okluzorem

Pirátská centra v regionech nám rostou jako houby po dešti. A pokud to jde, dostávají i kreativní názvy. Po nepříliš šťastném PiCe (v Praze), které se v češtině dost kostrbatě skloňuje, přišly praktičtější ČePiCe (v Budějovicích), JiPiCe (Jihlava s novým videem z otevření!), ÚPiCe (Hádejte! Není to tady.), OPiCe (Ostrava). V případě Olomouce tak hrozila kolize názvů s Ostravou, ale Piráty z XOLKu tohle nemohlo zaskočit. Vymysleli originální název Picolo! Otevře se hned v úterý po Velikonocích a pochopitelně tam bude místopředseda Sněmovny Vojta Pikal. Můžete si naň přijít sáhnout :-)

Na evropské úrovni se jedná, jak budou pokračovat zemědělské dotace. Českou pozici tam hájí vyslanci Agrof... vlády. Situace je taková, že ve většině Evropy jsou dotace zastropované, aby pomohly těm malým, zatímco těm velkým se od jisté hranice již nezvětšovaly. U nás pobírá nejvíc dotací Agrofert, nezastropovaně. Česká republika ústy svého agrobarona zastropovat přímé platby z EU nechce. Zároveň chce po celé Evropě regulovat dotace z národních rozpočtů, které mohou pomáhat malým zemědělcům nebo v boji proti suchu. Piráti tento postup vnímají s obavami a považují ho za schizofrenní.

Miloslava Pošvářová vešla ve všeobecnou známost před šesti lety, kdy začala ze své pozice kontrolorky ostře kritizovat ŘSD za nekvalitní práci. Takže na svém postu pak už dlouho nevydržela. Nyní u Pirátů vyhrála výběrko na post Dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury. Jestli ji Sněmovna schválí, bude to odbornice na svém místě.

Martin JiránekHysterie kolem GDPR nabírá stále větší obrátky. Školy ruší maturitní tabla. Firmy a firmičky, které se chtějí přiživit na veřejném sektoru, nabízejí školení pro obce, školy, úřady - zavětřily kořist, která se nenabízí každý rok, ba ani každých 10 let. Euroskeptici mají na co nadávat, referendum o vystoupení z EU je na spadnutí, pročež Okamura ztrojnásobil šířku svého neodolatelného úsměvu na úctyhodných 19 cm...
Dost! Tak se zase uklidníme, ano?

Nedávno vzbudila v centru Prahy nezanedbatelný rozruch kauza Nemocnice Na Františku, kde vládnoucí klika Top09 a ČSSD vymyslela fintu koncese, která vážně ohrožovala samu existenci nemocnice. Piráti a další opoziční strany a aktivisté (kteří postupně pronikají na pirátské kandidátky) spustili slušný povyk, až klika musela ustoupit. Nemocnice se zdá být zachráněna, o tom už jsme psali. Zajímavé je, že na Praze 13 aktuálně probíhá kauza, která jeví jisté společné rysy jako František. Také se zde jedná o koncesi a také se to nelíbí Pirátům a Zeleným.

Víc se nám do souhrnu nevejde, ale není to zdaleka všechno. Pokud nemáte dost, proklikejte si naše Aktuality a přečtěte si další články. V Pirátských listech najdete všechno, co jste kdy potřebovali vědět.
Veselé velikonoce! :-)

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #doprava #dotace #EU #GDPR #Pirátská strana #Pirátské centrum #Státní fond dopravní infrastruktury #zemědělství

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.