Aktuality

Závěr týdne v pirátské politice

26. 03. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Souhrn pirátského dění v minulém týdnu.

Piráti logo

Žádná parlamentní vyšetřovací komise ještě nikdy nic nevyšetřila - namítají skeptici. Při tom však zapomínají na to, že v ní nikdy neseděli Piráti. Víme dobře, že nemůžeme suplovat práci policie ani soudů, ale můžeme hledat inovativní cesty, jak ten průšvih napravit. A to určitě stojí za to. Přečtěte si podrobnosti.

Že v České poště panují otřesné podmínky, se tak nějak proslýchá. Zaměstnanci musí prodávat různé losy, a když jich prodají málo, přijdou o prémie, takže si je nakonec kupují sami. Praktiky tohoto druhu považujeme za nepřijatelné, proto jsme napsali otevřený dopis ministru vnitra, pod které Česká pošta patří.

Víkend byl poměrně bohatý na události v Pirátském hnutí.
Na Slovensku mají mnohem tvrdší podmínky pro to, aby zde vznikaly nové politické strany. Proto zde ještě neexistuje oficiální Pirátská strana, zatím má pouze formu občanského sdružení. Je zcela přirozené, že čeští Piráti se snaží svým bratrům pomoci, jak se dá. A protože se v Bratislavě konal sjezd, vypravili se tam předávat zkušenosti.

A stručný výsledek jejich jednání: Předsedou byl zvolen Silvester Buček, podpředsedou Tomáš Vojtek, dalšími členy předsednictva se stali Michal Pírek, Branislav Kadlic a Jozef Brezovský. Hlavními prioritami nového předsednictva bude získávání nových členů a formální registrace strany, která chce uspět v evropských volbách v příštím roce.

Na české straně společné hranice se také schůzovalo, okénko jsme již přinesli.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #Česká pošta #OKD #poslanci #Republikový výbor #Slovensko #sněmovní komise

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.