Aktuality

Piráti žádají lepší podmínky pro zaměstnance pošty

25. 03. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Praha, 23. března 2018 - Pirátští poslanci Radek Holomčík a Ondřej Polanský zaslali otevřený dopis ministrovi vnitra Lubomíru Metnarovi (nestr. za ANO). Formulují v něm zásadní body, které by měly být brány v potaz ve výběrovém řízení na nového generálního ředitele České pošty.

dopis pošta

Z dopisu vyjímáme

Jedná se o důležitý podnik z hlediska služeb občanům a elektronizace státní správy, který je také významným zaměstnavatelem. Proto považujeme za důležité, aby byl nový ředitel vybrán pečlivě, a aby ve výběrovém řízení byly kladeny tyto požadavky na kandidáty:

1. Personální strategie, která zlepší postavení zaměstnanců. Špatné podmínky zaměstnanců a zaměstnankyň České pošty jsou všeobecně známy. Nesmyslné osobní plány, kdy pracovnice a pracovníci za přepážkou musí prodávat losy a bankovní služby, doručovatelky a doručovatelé jsou neúměrně zatěžováni množstvím obchodních letáků a řidiči a řidičky často nemohou plnit zákonem vyžadované pauzy, obzvláště s přihlédnutím k velmi nízkým mzdám, jsou u státního podniku alarmující.

2. Rozšíření služeb a větší komfort pro zákazníky. Česká pošta dle dostupných údajů ztrácí zákazníky a v minulosti na to její vedení nedokázalo vhodně reagovat (místo řešení problémů zdražilo služby). Myslíme si, že si její zákazníci zaslouží zlepšení kvality doručování, větší nabídku služeb (a tím myslíme služby poštovní, nikoliv prodej bankovních služeb jiných společností či hraček), personální posílení a lepší zaškolování do procesů.

3. Plán podpory digitalizace české státní správy. Česká pošta již plní částečně funkci rozhraní mezi občanem a státní správou, a to díky službám Czech point. Politické strany napříč spektrem slibovaly zavádění e-Governmentu a Česká pošta může, bude-li tato problematika nyní vhodně uchopena, v budoucnu tvořit jeden z pilířů elektronické státní správy.

Panu ministrovi jsme nabídli odbornou pomoc a spolupráci především v oblasti třetího bodu, který navazuje na zavádění e-Governmentu. Elektronizace státní správy je totiž jedním z našich stěžejních programových bodů,” uvedl pod dopisem podepsaný poslanec Holomčík.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Tisková zpráva Piráti

Štítky: #Czech Point #Česká pošta #e-Government #Ministerstvo vnitra #Ondřej Polanský #Radek Holomčík

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.