Komentáře

Naši poslanci se sejdou s vedením strany

23. 03. 2018 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Každé politické straně hrozí závažný problém, a to ten, že se politici ve vysokých funkcích odcizí řadovým členům. Rozpadne se to na vnitřní stranu - "ti, co spolu mluví" a zbytek, který jen přitakává. Čas od času se někdo, kdo nejlíp přitakává, dostane do centra těch, co spolu mluví.
Doufejme, že u Pirátů se to nestane.

Zasedání klub + RV

Abychom zabránili výše nastíněné katastrofě, máme celou řadu mechanismů, které se snažíme ještě vylepšovat. Jednou z věcí, které do toho patří, je i společné zasedání Poslaneckého klubu a Republikového výboru (RV). RV plní funkci širšího vedení strany, upravuje předpisy a vydává usnesení závazná pro stranu jako celek.
Mezi 23 členy RV patří i šest poslanců, celý poslanecký klub má 22 členů, čili dohromady se může sejít 39 lidí.

RV zdaleka ne vždy schválí to, co vyjde jako iniciativa poslanců. Poslanecký klub musí o svých návrzích členy RV přesvědčovat a leckdy se v názorech neshodnou. A to je dobře, demokracie je nekončící diskuse.

Setkání se uskuteční v Lipnici v sobotu a neděli 24. a 25. března. Program je nabitý. Budeme se zabývat právě tím, co jsme naznačili v úvodu - jak zlepšit komunikaci ve straně, aby každý řadový člen mohl aktivně vykonávat politiku a byl dokonale informován, co se ve straně děje.

Dále se bude jednat o podpoře garantů programových bodů, aby se Pirátský program dále rozvíjel a reagoval na společenský vývoj a potřeby. Sobotní jednání ukončí debata o podpoře regionů.

V neděli navážeme diskusí a schválením pozice pro poslanecký klub k zákonu o obecném referendu. Potom si poslechneme, jak je Republikové předsednictvo strany daleko s vypracováním strategie. A na závěr budeme řešit, jak nejlépe uložit a zhodnotit stranické finance.

A mezi tím večer možná dojde i na nějaký ten hudební nástroj :-)

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #poslanec #Republikový výbor #strana #Zasedání

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.