Aktuality

Začátek týdne v pirátské politice.

22. 03. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Souhrn toho, co Piráti dělali od pondělka do této chvíle. Nevážně o vážných věcech.

Piráti logo

V posledních letech jsme svědky zvláštního jevu. Zatímco na podporu sociálního bydlení se vydává stále více peněz, počet vyloučených lokalit stále stoupá. Cynik by mohl doporučit, ať dáváme míň peněz a problém se vyřeší. Ale to je pochopitelně vtip. Ve skutečnosti je příčina v chaotickém systému a v tom, že peníze nakonec skončí v kapsách těch, kdo na lidské chudobě bohatnou. Vhled do problému a jeho řešení ukazuje poslankyně Olga Richterová.

V úterý proběhla obvyklá tiskovka před jednáním Sněmovny, kde Piráti představili, čemu budou na jednání věnovat pozornost a co chtějí prosadit. Na jednání samotném proběhlo předání Kuchařky, což stojí za vysvětlení. Andrej Babiš nedávno v záchvatu vtipnosti vyzval politiky ostatních stran, aby mu připravili kuchařku, jak s nimi má jednat. Jeho chyba. Piráti mu kuchařku skutečně připravili, zhotovili v krásném fyzickém exempláři a slavnostně předali. Byl o ni velký zájem a vzbudila ohlas v tisku, aj v tlači :-) Na koho se nedostalo, může si ji stáhnout v PDF.

O našem návrhu na zrušení trafik jsme informovali už v aktualitách. Na tomto příběhu je pozoruhodné, jak politici napříč spektrem horují pro zrušení trafik. Před každými volbami. Po volbách se o konkrétní trafiky div nepoperou. Když zjistili, že to s naším návrhem myslíme vážně, v jejich očích se zračilo zděšení jak u čivavy v medvědím výběhu. Ale zatím se přímo odmítnout neodvážili.

Mnoho povyku způsobil náš pozměňovací návrh, který zrovnoprávnil pravomoci českého správce daní se zahraničními. Vysvělovali jsme, diskutovali, vyvraceli hoaxy. Marně. Nakonec to zařízli poslanci ANO. Kdo by to byl řekl?! Je vidět, že lobby advokátů, kteří si na tom mastí kapsy, je silnější než neposkvrněná PR čistota hnutí ANO. Naivní optimisté v tom mohou spatřovat i jistá pozitiva.

Digitální realita je nad schopnosti většiny politiků, kteří jsou duševně ještě v minulém století. Dobře to dokládá "připad Uber". V některých městech v Evropě už stihli Uber zakázat, stejně jako kdysi dávno zakázali automobily, aby neohrozili dostavníky. Česko má šanci tohle tmářství prorazit. I díky tomu, že se my, Piráti, podílíme na přípravě nového zákona. Jestli to klapne, mǔžeme být vzorem zbytku světa.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #advokát #daně #Finance #sociální bydlení #sociální politika #taxi #Uber

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.