Aktuality

Čtvrtek v pirátské politice.

16. 03. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Přinášíme další shrnutí toho, co Piráti udělali během čtvrtka.

V lednu 2018 Turecko v rámci nové operace Olivová Ratoslest obnovilo invazi do Sýrie, tentokrát s jediným cílem: Dobít Kurdy držený Afrín a "neutralizovat teroristy".

To je výňatek z výzvy, kterou Piráti poslali přes premiéra Babiše Evropské radě. Události v Afrínu totiž překračují všechny meze a porušují zásady mezinárodního práva, proto předseda Ivan Bartoš reaguje a předává tuto výzvu. Více o tom v tiskové zprávě.

Poslanci z Top09 by rádi zvýšili počet dětí v České republice. To my také. Topka si ovšem myslí, že tomu pomǔže, když se zruší zastropování dávek mateřské dovolené, čili když si nejbohatší maminky či tatínci trochu přilepší. My si myslíme, že pro nejbohatší rodiče nejsou překážkou peníze, ale něco jiného. Co konkrétně, se dozvíte v oponentuře Olgy Richterové. Zbývá jen dodat, že vláda k návrhu Top09 zaujala neutrální stanovisko.

Ve Sněmovně jsme zaznamenali i dílčí úspěch, když se poslanec Ondřej Profant stal předsedou podvýboru pro eGovernment.  Tento podvýbor má na starost i agendu zákona o střetu zájmů, který někteří poslani z jiných stran (KDU, Stan...) chtějí novelizovat, a to tak, že se nám to moc nelíbí.

Od velké politiky zpátky na zem. I letos budeme pomáhat uklízet Česko. Sice nám trochu vadí ta Veolia, která je jedním ze sponzorů, ale kvůli tomu přece nezavrhneme evidentně dobrou věc.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #egovernment #sociální politika #souhrn #střet zájmů #zahraniční záležitosti

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.