Aktuality

Středa v pirátské politice

15. 03. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Milí čtenáři, jak ste si všimli, Piráti informují o své politice prakticky nejvíc ze všech stran. Pokud nestíháte číst všechno, nabízíme vám rychlý přehled v jednom článku.

Kdosi v hnutí ANO vymyslel a premiérovými ústy sdělil světu, že by bylo fajn, kdyby mládež a důchodci jezdili ve vlacích a autobusech za hubičku. Myšlenka je to lákavá. Jenže nebyli by to Piráti, aby se nad tím vším nezamysleli a nezjistili, že to má háčky. A, jak je dobrým zvykem, vysvětlili, jak to udělat lépe.

Víte o akci #vyjdiven? Studenti v ní chtějí vyzvat politiky k respektování Ústavy. A my, Piráti, vyzýváme ředitele škol, aby je za to nešikanovali. Doufáme, že tomu tak nebude, věříme, že v drtivé většině škol sedí ředitelky a ředitelé rozumní, a na slovo vzatí odborníci. A to je i důvodem, proč nechceme, aby se jim ministerstvo do jejich koncepční práce pletlo.

A ze škol se podíváme rovnou do lesa. Lesy české republiky neoplývají zrovna dobrou pověstí. Nemáme na mysli lesy jako takové, ale firmu tohoto jména. Tam se dějí věci, že se o nich leckdo bojí i mluvit. Pirát Radek Holomčík nikoliv.

"Viktor čistič" je známá postava z filmu Brutální Nikita. Vždy po volbách se leckteré strany i hnutí chovaly jako on. V tomto číštění jim má bránit služební zákon, který by v ideálním případě měl zajistit apolitickou státní správu. K ideálu máme daleko a aktuálně vládnoucí hnutí se nás od toho ideálu snaží ještě více odtlačit pomocí změny služebního zákona. Ivan Bartoš se proti tomu ozval.

V úterý jsme uspořádali konferenci o znečištění ovzduší, kde jsme představili návrh zákona o ochraně ovzduší. Kdyby se ho podařilo prosadit, dýchali bychom znatelně lepší vzduch. Příliš dobrý vzduch pro výbor životního prostředí, který náš návrh shodil ze stolu.

A tím končí jeden den práce Pirátů v Poslanecké sněmovně. Ale hned zítra bude další, protože Piráti neznají odpočinek :-)

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #Souhrn #tisková zpráva

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.