Aktuality

Komentář předsedy Pirátů Ivana Bartoše k neuskutečněné schůzi

07. 03. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Praha, 7. března 2018 - Poslanci ANO (i s členy vlády), SPD a KSČM dnes neumožnili svým hlasováním schválit program mimořádné schůze, na které měl místopředseda Tomio Okamura hájit své opakované rasistické výroky. Těch se dopouští i v pozici místopředsedy demokratické Sněmovny, kterou má z popisu své funkce reprezentovat.

Komentář Ivana Bartoše

Konání schůze nepomohl ani apel na poslance SPD, ať umožní toto jednání zakončené tajným hlasováním, mají přece odvolatelnost a zodpovědnost politiků v programu. Tomio Okamura dokonce "hrdinně" ani nevystoupil v momentně, kdy jsme jedinou možnost jednat měli díky přednostnímu právu předsedů. Piráti v hlasování dodali 22 hlasů pro schválení programu jednání. Demokracii je třeba dát průchod a to má platit i/také/zejména pro Sněmovnu.

Oproti dopolednímu úspěchu, kdy v prvním čtení prošel nejdříve návrh na zrušení povinnosti EET pro neplátce DPH, pod kterým jsem podepsáni a následně i náš vlastní návrh na zrušení výjimek z registru smluv a zákona č. 106 pro ČEZ, je odpolední dění ve Sněmovně výrazně smutnějším příběhem.
 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Tisková zpráva Piráti

Štítky: #Česká Pirátská strana #Ivan Bartoš #Komentáře

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.