Komentáře

Jednotu Bratrstva kočičí pracky...

02. 03. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Komunistická mlátička Ondráček "prolezla" napotřetí o dva hlasy a stala se tak předsedou komise pro kontrolu GIBS. A okolnosti byly dost pohnuté.

Status Lenky Kozlové

První kolo opakovaného hlasování se konalo před jedenáctou hodinou. Ihned poté následovala půlhodinová přestávka. Byl jsem na sekretariátu klubu a chystal si fotografické nádobíčko, když do místnosti vstoupila naše poslankyně Lenka Kozlová. Evidentně nebyla fit, šátek okolo krku, červené oči... máme tu chřipkovou epidemii. Už to nemohla vydržet, omluvila se a jede se domů vyležet.

Rozloučili jsme se s přáním brzkého uzdravení. Přestávka skončila a já jsem šel pracovat s fotoaparátem na galerii jednacího sálu. Mrzelo mě, že tím přijdeme o jeden hlas, až se bude odpoledne hlasovat znovu. Nafotil jsem, co bylo potřeba a šel na pozdní oběd, kde jsem se dodatečně z televize dozvěděl, že to bylo o dva hlasy. Hlasovací mašina ANO + KSČ + SPD tentokrát vyhrála. No, co se dá dělat, nemoc je nemoc, na Lenku jsem se zlobit nemohl...

O pár hodin později brouzdám Facebookem a nevěřím svým očím. Ano, zrak mi padl na status, který vidíte v úvodním obrázku. Naše zlatá Lenka! Ona se tam vrátila!

Bezohledně sahám po telefonu, abych zjistil podrobnosti. Dlouho to nikdo nebere... až slyším rozespalý hlas. To jsem tomu dal! Ještě ji po tom všem budím. Slova omluv nestačí, ale když už ji mám na drátě, nechám si to vyprávět:

Podobný příběh jako Lenka zažil i druhý z Pirátů, který měl ležet s neschopenkou, Tomáš Vymazal. Sám ho popsal na svém profilu.

Když dorazila domů, ještě si nestačila lehnout a už ji volal kolega Lukáš Bartoň, že je průšvih, že záleží na každém hlasu. Zavolali jí taxika, než sešla dolů, byl před barákem. Následovala divoká jízda, taxikář, když se dozvěděl, o co jde, nechtěl ani zaplatit. Lenka hlasování stihla, bohužel to nestačilo.

Ale aspoň jsme udělali všechno, co se udělat dalo. Dneska jsem opravdu hodně rád, v jaké jsem straně. 

Aktualizace

Kdo z Pirátů hlasoval, či proč nehlasoval, shrnul Ivan Bartoš na svém FB profilu.

Ondráček byl zvolen o 2 hlasy. Aby se zvedlo kvorum, muselo by si lístek vyzvednout o 4 poslance více a ti by samozřejmě nesměli pro něj hlasovat. Jinak celkem nehlasovalo 45 z 200 poslanců. Poslanecká sněmovna nebyla rozhodně v plném počtu.

Kritiku směrem k Pirátům můžeme samozřejmě akceptovat, ovšem našich 5 nehlasujících poslanců není nějaký náš plezír nebo lenost. To odmítám.

Druhého hlasování mezi 12:00 a 12:30 se nezúčastnilo 5 pirátských poslanců z 22 a to z těchto důvodů:

Tři z našich poslanců se nemohli účastnit, protože byli na pracovní služební cestě v zahraničí: Mikuláš Peksa - Brusel, Vojtěch Pikal - Moldávie, František Kopřiva - Dánsko, všichni v rámci náplně práce poslance, tedy žádná neúčast kvůli kumulaci funkcí (zastupitelstvo, kraj…) nebo dovolená na horách.

Dva naši poslanci byli řádně omluveni, jeden z vážných rodinných důvodů, jeden pro nemoc.

Naopak poslankyně Kozlová a poslanec Vymazal i se přes nemoc a čerstvou pooperační rekonvalescenci dostavili, přestože byli řádně omluveni (tak nejspíš vznikla část toho hojně sdíleného hoaxu). Všichni pirátští poslanci hlasovali PROTI zvolení pana Ondráčka.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #GIBS #hlasování #pirát #sněmovna

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.