Aktuality

Poslanec Lipavský k výměně náčelníka Generálního štábu Armády ČR

01. 03. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Praha, 1. března 2018 – Považuji za problematické, že volba náčelníka Generálního štábu Armády ČR dosud nebyla konzultována s členy sněmovního Výboru pro obranu. Očekávám, že se tak stane na příští schůzi výboru.  Je třeba tlačit na to, aby byl proces výběru náčelníka Generálního štábu otevřený. Dnes se jedná o personální rozhodnutí ministryně obrany, respektive vlády v demisi. Armáda však disponuje řadou špičkových generálů, kteří by měli mít možnost přihlásit se do výběrového řízení, kde by nabídli svou představu vedení armády. To se nyní bohužel neděje.

Jan Lipavský detail 1200

Nicméně generála Aleše Opatu osobně považuji za dobrou volbu. Pozitivně jej hodnotím jak z hlediska vzdělání, tak i dosavadních zkušeností, jakými byly mise na Balkánu, v Afghánistánu a působení ve strukturách NATO. Je příkladem dobrého velitele dobrých charakterových vlastností a o jeho kvalitách svědčí úspěchy a ocenění jak na národní, tak na mezinárodní úrovni.

Musím též zmínit, že vedení armády nechalo na podzim 2017 odejít do zálohy generála Miroslava Žižku, který měl zkušenosti z působení v centrále NATO a byl připraven o možnost se ucházet o pozici náčelníka Generálního štábu.

Jan Lipavský, poslanec Parlamentu České republiky

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jan Lipavský

Štítky: #armáda #generální štáb #Ministerstvo obrany

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.