Aktuality

Piráti Prahy 1 pořádají besedu o rozvoji centra Prahy

27. 02. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Ve středu 28/2/2018 proběhne v centru Prahy v restauraci Rebel Wings v Hybernské ulici otevřená debata o budoucím rozvoji centra Prahy pořádaná pražskými Piráty. Diskuze bude zaměřena především na budoucnost okolí Masarykova nádraží, kde původem slovenský developer Penta připravuje dle projektu Zahy Hadid největší investici v novodobé historii Pražské památkové rezervace.

Prostor po Masarykově nádraží

Jedná se o komplex budov tzv. Central Business District na území mezi Masarykovým, Hlavním a autobusovým nádražím Praha Florenc.

Projekt architektonické kanceláře Jakub Cigler architekti dle návrhu Zahy Hadid z roku 2016, který zatím čeká na archeology a na potřebná povolení, se nelíbí nejen řadě občanských spolků, ale je i v rozporu se Zásadami územního rozvoje Prahy, které jsou nadřazené přesluhujícímu územnímu plánu, jehož původní platnost stanovená stavebním zákonem do roku 2015 byla již dvakrát sněmovnou prodloužena nejprve na rok 2020 a loni na rok 2022.

Pozvání do otevřené diskuze přijali náměstkyně primátorky, paní Petra Kolínská, ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy Ondřej Boháč a za Pentu její manažer Pavel Streblov. Z řad odborné veřejnosti se debaty účastní profesor urbanismu Karel Maier, profesor historie Rostislav Švácha a profesor sociální geografie Luděk Sýkora.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha 1

Štítky: #debata #developer #Praha 1 #územní plán

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.