Reportáže

Praha hledá svého primátora z řad Pirátů

21. 02. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

V Praze proběhnou primární volby na lídra magistrátní kandidátky a potenciálního primátora Prahy. Z toho důvodu proběhla 20. února schůzka kandidátů s členskou základnou, které se tradičně říká "grilování" .

kandidáti na Primátora

Zúčastnili se ho 3 kandidáti. Vladimír Schulz, Daniel Mazur a Zdeněk Hřib. Všichni tři dostali na úvod 10 minut, aby představili svůj program, představy o tom, co by se na Magistrátu a v hlavním městě mělo změnit v první řadě a co jsou osobní priority kandidátů.
Kandidáti se projevili jako tři rozdílné osobnosti. Zdeněk Hřib byl věcný a liberální s praktickými znalostmi, Dan Mazur vynikal znalostmi z akademického prostředí. Vladimír Schulz hovořil spíše o morálce, životních zkušenostech a filosofické nadstavbě.

Fotografie kandidátů

a další obrázky z "grilovačky" si můžete prohlédnout na Pirátském flickru

Po úvodních monolozích následovalo pásmo otázek a odpovědí. Publikum, tvořené členy Pirátů, kladlo dotazy všem třem uchazečům. Některé i všetečné - ne nadarmo se procesu říká "grilování". Do tohoto procesu se ostatně můžete stále zapojit, pokračuje totiž na pirátském fóru a je otevřený.

Z celé akce se prováděl videostream. Zde je jeho první část.
A po restartu kamery druhá část.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #grilování #Magistrát #primární volby

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.