Reportáže

Dveře k Pirátům jsou otevřeny

15. 02. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Poslanecká Sněmovna je místem, kam se běžně občan jen tak nepodívá. Mnoho lidí vlastně ani neví, kde  Parlament  hledat – soubor budov, které zdobí  Malostranské náměstí, je zajímavým objektem pro oko fotografa, příjemným oku turisty a teprve až vejdeme-li do podloubí, všimneme si nápisu, který dává tušit, že právě zde se tvoří politické dějiny.

Vstup do Sněmovny Malostranské náměstí

Za běžných okolností člověka nenapadne vzít za kliku a jít se podívat do míst, kde pracují ti, které jsme si zvolili jako naše zástupce. Vlastně to ani není reálné, pravidla Sněmovny to neumožňují. Pokud sem jde člověk „z ulice“, musí jít na pozvání někoho, na návštěvu za někým konkrétním. Máte li zkušenost s tím, že by vás kterákoliv jiná strana kdy pozvala do Parlamentu, patříte k té šťastnější výjimce.

centrální kanclA Piráti toto dělají. Dveře do Poslaneckého klubu jsou otevřené všem našim členům, příznivcům, dobrovolníkům, kteří pomáhali v kampani, všem našim externím spolupracovníkům a nakonec i „lidem z ulice.“ Prohlídku Sněmovny si lze objednat. Stačí vybrat datum, zapsat se do jednoduché tabulky a počkat na potvrzovací email a některý z pátků můžete si i vy prohlídnout prostory, které se nyní staly Pirátskou baštou. Poslanecký klub je živé místo, kudy neustále proudí mnoho lidí. Má tu své schůzky mediální tým, sociální tým, probíhají tu výběrová řízení na všemožné pozice... za každými dveřmi se něco tvoří, je tu ruch, příjemně činorodá energie a pohodová přátelská nálada. Nasát tuhle atmosféru je balzámem pro každého, kdo má s Piráty co do činění i pro toho, kdo s námi teprve začíná spolupracovat. Je to velice inspirativní a motivující.

respirium

Kromě Poslaneckého klubu máte příležitost vidět další místa Sněmovny. Zasedací sál je samozřejmostí – překvapí vás, jak je ve skutečnosti o mnoho menší, než jak jej znáte z televize. Nicméně je to stále prostor, který člověka naplňuje úctou, ať chce nebo ne – až hmatatelně je v něm znát, že ne vždy se v něm pouze hraje divadlo pro televizní kamery. Provedeme vás chodbami, kudy se procházely významné osobnosti, pokocháte se vyhlídkou na Malostranské náměstí, podíváte se třeba na místo, kde se pořádají tiskové konference, nevynecháme ani „proslulou“ poslaneckou jídelnu :-)

NunaA pokud se ve spletitých chodbách Parlamentu neztratíte, můžete také vidět přímo kanceláře Pirátských poslanců, pohovořit s nimi a zeptat se na všechno, co vás zajímá. Čas zde plyne jinak, než kdekoliv jinde, takže po dvouhodinovém pobytu zde budete mít pocit, že jste tu celý den a souběžně pocit, že jste přišli před dvěmi minutami. Přijďte si to vyzkoušet. Prostě se k nám přijďte podívat. Dveře k Pirátům jsou otevřeny.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Romana Klimešová

Štítky: #otevřenost #poslanecká sněmovna #pozvánka

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.