Aktuality

Squat Šatovka dokládá špatné využívání majetku MČ Prahy 6

14. 02. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Obsazení usedlosti Šatovka je důsledkem nesystémového nakládání MČ Prahy 6 s majetkem, který má ve své správě. MČ nejen, že nedokáže tento majetek využít, ale nedokáže ho ani zajistit proti chátrání.

Šatovka se squatery

Přestože squatting je aktivita, která je spíše za hranou zákona, musíme přiznat, že squatteři svým způsobem poukazují na problémy s chátrající usedlostí a na neschopnost MČ Prahy 6 usedlost smysluplně využívat. Usedlost Šatovka chátrá již od roku 2011. Na problém squatteři upozornili již před dvěma roky. Bohužel se od té doby nic nestalo. Je docela možné, že kdyby usedlost squatteři neobsadili, usedlost by do několika let bez povšimnutí schátrala zcela.

Je třeba si uvědomit, že vlastnictví svým způsobem zavazuje a pokud má MČ svěřený majetek, je třeba, aby se o něj i starala. Věřím, že tato zkušenost se squattery bude pro vedení MČ poučením. Snad konečně MČ začne o svůj majetek pečovat a najde smysluplné využití pro nevyužité nemovitosti. Problém se totiž netýká zdaleka jen usedlosti Šatovka.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Viktor Mahrik

Štítky: #Praha #squatting #vlastnictví

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.