Komentáře

Poslanec Radek Holomčík o "hrozbě CZexitu"

09. 02. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Pozoruju zděšení ohledně referenda. Popravdě se tomu nedivím, když je médii prezentován T. Okamura jako samozvaný "hlavní architekt". Co vidím nejvíc, je to, jak mohutně (částečně občany, o něco více některými stranami a ještě více médii) je upozorňováno na riziko Czexitu, jakoby obecné referendum v jakékoliv podobě automaticky znamenalo vystoupení z EU.
 

Radek Holomčík

Fakt mě mrzí, že se podobné alarmy nespouštěly už dříve. Například, když se rozkrádaly ROPy a z peněz na rozvoj ČR se stavěly soukromá Čapí hnízda, luxusní penziony, nebo nikdy nepoužívané vinné sklepy.
Nebo když pro naše zemědělce vyjednali naši vyjednavači horší podmínky, než mají zemědělci polští nebo maďarští. Když byly implementovány evropské směrnice tak stupidním způsobem, že jsme byli sice papežtější než papež, ale český občan byl právem na výsledek naštvaný (a nespílal odpovědným osobám, ale EU). Když jsme nebyli schopni vyčerpat významnou část peněz z EU, určených na rozvoj ČR.

Piráti:

K přípravě zákona máme oficiální stanovisko

Mikuláš Torrent Ferjenčík:

Odmítám přistoupit na rétoriku, že kdo podporuje obecné referendum, podporuje vystoupení z EU.

Jakub Michálek:

Ohlídat, aby referenda nebyla hazard s demokracií.

Martin Jaroš:

Pohled s odstupem v Dauhá
Referenda se nemusíme bát.

Když kvůli nečinnosti odpovědných politiků pociťoval český občan malé (rum a pomazánkové máslo), či větší (zbraňová vyhláška) příkoří. Vždycky, když kdejaký zvolený neschopa nedokázal přiznat svoji chybu, a místo toho vše házel na EU.

To jsou věci, které mi, jako člověku, který z EU nechce, vadí. To jsou totiž přesně ty věci, které nahrávají populistům jedoucích na vlně Czexitu, ne přímá demokracie. Tohle ohrožuje naše členství v EU, ne obecné referendum.

A obecně, každé selhání demokratického politika - korupční kauza nebo neplnění slibů - otevírá dvířka populistům, fašistům a bolševikům. Proč se zase řeší jen důsledky a kašle se na řešení příčiny? Proč je sebereflexe demokratických stran, elit národa a "psů chránících demokracii" na bodě nula?

A teď něco o referendech v zemích EU

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Radek Holomčík

Štítky: #czexit #poslanec #Referendum #strach

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.