Aktuality

Piráti na Praze 1 startují petici na záchranu nemocnice

10. 01. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

V úterý 9. ledna 2018 byl odstartován sběr podpisů pod petici, která donutí Radu MČ Prahy 1, aby odstoupila od koncesní smlouvy, kterou má připravenu k "zajištění provozu" ztrátové Nemocnice Na Františku. Protože ta stále pokračuje ve snaze dokončit koncesní řízení a podepsat smlouvu se soukromým subjektem.

Nemocnice Na Františku - Pavel Nazarský mluví

Aktivisté i Piráti se obávají, že celý proces může vést k tomu, že místo nemocnice bude na lukrativním místě stát hotel s výhledem na Hradčany.

výhled na HradProto Piráti společně se Zelenými a dalšími opozičními zastupiteli z Prahy 1 pořádají veřejné happeningy, kde na problém upozorňují a vysvětlují ho. Akce získala podporu i zastupitelstva MČ Praha 7, která je spádovou oblastí Nemocnice Na Františku.

Veřejný tlak přinesl úspěch. Rada Hl. m. Prahy v úterý, čili v den startu petice, schválila usnesení, kde navrhuje Praze 1 převzít od ní správu nemocnice. Tento krok Piráti vítají (viz tisková zpráva), ale sám o sobě nestačí. Praha 1 si může trvat na svém. Jediné, co situaci podle zákona může změnit, je úspěšné místní referendum. Proto se skupina aktivistů rozhodla jej uspořádat. Na petici potřebujeme nejméně 2200 podpisů. Plánujeme mít petiční stánky i v den prezidentských voleb.

Na happeningu pronesli své projevy opoziční zastupitel Prahy 1 Petr Kučera (Zelení), starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL), garant Pirátů pro zdravotnictví Zdeněk Hřib. Závěrečné slovo měl tahoun celých protestů Pirát Pavel Nazarský (na úvodním snímku).
 

Další fotografie z akce.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #Na Františku #nemocnice #petice #Praha 1

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.