Archiv

EET – aktuální situace ve světle nálezu Ústavního soudu

03. 01. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Prosincové rozhodnutí Ústavního soudu k zákonu o EET ve svém vyznění koresponduje s volebním programovým bodem Pirátů. Předně byla zrušena evidence plateb zákazníků pořízená elektronickými metodami včetně platebních karet. Dále pak soud bez náhrady zrušil náběh 3. a 4. vlny EET.

pokladna

Toto vše bylo dostatečně medializováno a zdálo by se, že tímto je pirátský program v daném bodě naplněn. Ovšem již mnohem méně se dostal do povědomí text samotného odůvodnění nálezu a další fakt, který na ÚS rozhodně nebývá pravidlem. Bezmála polovina soudců zveřejnila k nálezu svá odlišná stanoviska, která jdou nad rámec rozhodnutí v závažnosti zásahu do základních lidských práv. Bude nanejvýš vhodné se s problematikou dopodrobna seznámit. Z tohoto důvodu je pro nedělní část brněnského zasedání CF v rámci workshopů připraven seminář o aktuální situaci kolem EET. Přítomen má být interně od pirátů Martin Jiránek, poslanec a člen hospodářského výboru PS, z externí pozice pak zástupce právnické obce se specializací na ústavní právo.

Cíl workshopu je definován následovně: Smyslem semináře bude rozebrat stav zákona o EET po legislativním zásahu nálezem US s dopadem na jednotlivé konkrétní formy podnikatelské činnosti, dále seznámení se s disenty nemalé části ústavních soudců v souvislosti s nálezem US a v neposlední řadě prodiskutování a navržení stanoviska a postupu Pirátské strany při očekávané novelizaci zákona o EET.

Všichni zainteresovaní delegáti CF jsou tímto k účasti srdečně zváni.
 

Druhá část zde" Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Daniel Halamíček

Štítky: #Celostátní fórum #EET #Ústavní soud

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.