Média

Tištěné PL k senátním volbám na Trutnovsku

27. 12. 2017 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V senátním obvodu č. 39 na Trutnovsku se 5. 1. 2018 koná první kolo doplňovacích voleb. Pro tento účel jsme připravili tištěné Pirátské listy, kterých jsme vytiskli 55 tisíc kusů. Jejich datově odlehčenou verzi v PDF si můžete stáhnout na static.pirati.cz/listy/trutnovsko-2018_web.pdf.

Náhled Pirlistů Trutnov 2018

Jako ukázku si můžete přečíst glosu k volbě předsedy sněmovní komise pro kontrolu GIBS:

Neznalost, nebo úmysl?

Poslanci v Parlamentu by měli znát svůj jednací řád. Je to totiž zákon. Jeho nedodržení je stejné, jako porušení kteréhokoliv jiného zákona.

19. prosince ve Sněmovně proběhla podivná hra při hlasování o předsedovi Komise pro kontrolu GIBS. Poslanci si „nafasovali“ hlasovací lístky. Každý lístek se při tom fasování počítá, aby se vědělo, kolik poslanců se účastní hlasování. Tím se určí kvórum, čili počet hlasů nutných pro zvolení. Při následné volbě někteří poslanci neodevzdali vyzvednutý lístek. To má stejný účinek, jako kdyby hlasovali PROTI zvolení poslance Ondráčka, známého jako „komunistická mlátička“. Piráti byli samozřejmě všichni proti.

demonstrace

Ondráček dostal málo hlasů, ale předseda sněmovní volební komise Kolovratník (ANO) udělal nepochopitelnou věc. Neodevzdané lístky odečetl, jako by nebyly vydány. Tím se snížilo kvórum, potřebný počet hlasů pro zvolení Ondráčka. Piráti a další poslanci okamžitě protestovali a nakonec zasáhl i předseda Sněmovny Vondráček (ANO), který hlasování prohlásil za zmatečné.
Jestli je pan Kolovratník jen nekompetentní, nebo porušil zákon úmyslně, se asi nedozvíme. Budeme si na něj dávat pozor.
Během volby se před Sněmovnou vytvořila spontánní improvizovaná demonstrace. Piráti se k ní přidali.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #noviny #senát #Senátní volby #tištěné noviny #volby

Komentáře k článku

fadsfdsf 05.09.2018 05:17

<a href="http://www.itFFFF.com/">reeyou</a>[url=http://www.itFFFF.com/]redooieyou[/url]

hoowei 05.09.2018 05:17

Real hair is currently at a premium. So, as you would expect, a full head of <a href="http://www.hairextensionstore.co.uk/">remy hair extensions sale</a> is not cheap. Given the relative expense of extensions, it's worth firstly seeking advice from a hairdresser or consultant. They will be able to assess whether or not your type of <a href="http://www.salelacewigs.co.uk/">hair extensions uk</a> can withstand clip-in or bonded extensions. Clip in extensions are temporary and instant. The bonded method involves using specially formulated glue to fuse your hair to the <a href="http://www.clipinhairextensions.me.uk">remy human hair extensions</a>. This process can take several hours and the results can last several months. So it's important to know whether you're a suitable candidate before proceeding. <a href="http://www.tapehairextensions.org.uk">Real hair extensions</a> are suitable for those with strong existing natural hair. Note fine hair can be strong at the root so always seek advi

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.