Archiv

Co dělají Piráti v politice už dnes?

29. 09. 2017 | 6 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Zveřejňujeme informace o fungování obcí a krajů.
Podpořte Piráty: Osm let bráníme svobodu slova a informací, bojujeme za otevřenost veřejné správy, upozorňujeme na korupci a zapojujeme občany do veřejného dění. Chceme pro všechny možnost spolurozhodovat. Šance na drobná i větší vítězství stoupají s množstvím lidí, kteří nás podporují. Pokud si přejete změnu systému, podpořit Piráty je jednou z možných cest. Přispějte prosím na pirátský transparentní účet. Děkujeme za každou částku. Více informací na www.pirati.cz/dary/

Co dělají Piráti

 

Smida

Martin Šmída, místopředseda Pirátů a zastupitel v Majetíně

 

Zavedli jsme transparentní účty obce v Mariánských Lázních i v Majetíně, kde působí náš zastupitel Martin Šmída. Pirátský starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák si vede veřejně dostupný diář, k čemuž jsme přiměli i pražskou primátorku. Prosadili jsme online přenosy ze zasedání zastupitelstva – například v Jihomoravském kraji a v Prostějově. V Brně jsme zavedli jmenovité hlasování Rady města, aby bylo vidět, kdo co prosazuje.

Tresnak

Petr Třešňák, starosta Mariánských Lázní, jaderný inženýr

 

Zapojujeme občany do života obce

V Brně jsme prosadili participativní rozpočtování, ve kterém občané přímo rozdělují dvacet milionů korun na projekty, které se jim líbí. Celou tuto agendu má na starosti pirátský radní Tomáš Koláčný.

Kolacny

Tomáš Koláčný, brněnský radní pro otevřenost a participaci

 

Ladislav Stalmach, starosta obce Vír, založil například iniciativu nazvanou Vírská univerzita třetího věku. Tu pravidelně, dvakrát za měsíc, navštěvuje šedesát „studentů“ nejen z Víru ale i ze sedmi okolních obcí. Na přednášky „univerzity“ zve zajímavé osobnosti ze všech oborů lidské činnosti.

Stalmach

Ladislav Stalmach, starosta obce Vír

 

Odhalujeme průšvihy

Jakub Michálek, předseda Pirátů v pražském zastupitelstvu, zjistil, že soudci a státní zástupci bydlí v městských bytech za nájem na úrovni sociálního bydlení. Rada jim následně nájem zvýšila. Zveřejnili jsme návrh územního plánu a zastavili korupční změny – díky tomu mají lidé více času se vyjádřit k novým stavbám a pravomocně odsouzený podvodník Březina v Čakovicích sídliště místo pole nepostaví. Stejně tak jsme řešili další desítky kauz,
například politické trafiky zastupitelů, předražené SMS jízdenky či nevýhodný pronájem Škodova paláce.

Michalek

Jakub Michálek, právník a fyzik, předseda klubu Pirátů v Zastupitelstvu hl. m. Prahy

 

Lídr Pirátů v Plzni Lukáš Bartoň upozornil na nesrovnalosti v dotacích na vývoz odpadních vod. Lukáš Blažej, Pirát z Ústí nad Labem, dlouhodobě hlídá své město. Vysloužil si za to i trestní oznámení přímo z radnice, které vadilo, že zkoumá městské smlouvy, snaží se z úřadu vymoci informace o odměnách vedoucích úředníků nebo informuje veřejnost o výsledcích hlasování v zastupitelstvu. Toto absurdní trestní oznámení policie odložila.

Barton

Lukáš Bartoň, konstruktér, vědecký pracovník

 

Ivan a Lydie

Ivan Bartoš, předseda Pirátů, systémový architekt, hudebník

 

Zapojili jsme se do aktivit, jejichž cílem je prosadit a zachovat veřejný registr smluv státních institucí a firem. Demonstrace za zachování tohoto zákona, poté co se ho poslanecká sněmovna hlasy ČSSD, KSČM, ODS a KDU-ČSL pokusila vykostit, se zúčastnil i předseda Pirátů Ivan Bartoš. Díky obrovskému tlaku veřejnosti zákon zachránil Senát.

Balcarova

Dana Balcarová, zastupitelka na Praze 9, ekoložka a manažerka

 

Bráníme práva lidí

Pirátská zastupitelka z Prahy 9 Dana Balcarová podporuje iniciativu obyvatel proti zastavění náměstí OSN – parku u metra Vysočanská. Proti zastavování parků vystupuje i Pirátka v zastupitelstvu Svitav Libuše Vévodová.

Vevodova

Libuše Vévodová, zastupitelka města Svitavy, pedagožka

 

Pirátka z Karviné Zuzana Klusová už řadu let bojuje proti poddolování Karviné a zničení jejího Starého města kvůli snaze společnosti OKD rozšířit tam těžbu.

Klusova

Zuzana Klusová, Pirátka z Karviné, která bojuje proti poddolování města

 

Využíváme nové technologie ve prospěch lidí

V Brně i v Mariánských Lázních se nám podařilo modernizovat systém dopravního odbavení bez vynakládání nesmyslných částek. Prahu jsme pomohli zbavit závislosti na dodavateli Opencard. Radní města Uherské Hradiště a dvojka na kandidátce Pirátů ve Zlínském kraji František Elfmark se věnuje především odpadovému hospodářství. Uherské Hradiště je nejúspěšnějším větším městem kraje ve třídění odpadů.

Elfmark

František Elfmark, grafik, webmaster, předseda hudebního spolku, radní v Uh. Hradišti

 

Franta

Vojtěch Franta, krajský zastupitel v Karlovarském kraji, architekt

 

Děláme, co umíme

Pirát v zastupitelstvu karlovarského kraje Vojtěch Franta se věnuje rozvoji lázeňství v regionu. Martin Jiránek, pirátský zastupitel v Trutnově a Královéhradeckém kraji se soustředí na rozvoj turismu a podnikání.

Jiranek

Martin Jiránek, krajský zastupitel, zastupitel města Trutnov, mentor podnikatelů

 

Martin Kákona, Pirát v zastupitelstvu Soběslavi, analyzuje možné dopady chystaných protipovodňových opatření ve své obci.

Kakona

Martin Kákona, Soběslav, zastupitel v Soběslavi, výzkumník

 

Spolupracujeme napříč Evropou

Piráti nezůstávají jen v českém rybníčku. Mikuláš Peksa, lídr Pirátů v Ústeckém kraji, dlouhodobě vedl zahraniční odbor Pirátů a dnes je místopředseda Pirátské strany. Napříč Evropou si Piráti pomáhají s volební kampaní – byli jsme například v Německu nebo v Rakousku – koordinují se s Pirátskou europoslankyní Julií Redou a společně pracují na reformě copyrightu. Vyměňujeme si zkušenosti, opakovaně nás navštěvují například Piráti z Islandu, kteří v posledních volbách získali 15 % hlasů.

Peksa

Mikuláš Peksa, biofyzik, vývojář softwaru

 

Ostře jsme se postavili proti drakonicky přísné regulaci pouličního umění v Praze, zastupitelstvo ji bohužel těsnou většinou dvou hlasů přesto zavedlo. Pirátský zastupitel v České Lípě Tomáš Martínek přispěl k záchraně festivalu Všudybud, kterému koalice nechtěla povolit výjimku z obecní vyhlášky.

Martinek

Tomáš Martínek, zastupitel v České Lípě, podnikatel v oboru internetového marketingu

 

V Ústí nad Labem rozkrývá podezřelé kauzy Pirát Lukáš Blažej.

Blazej

Lukáš Blažej, hlídač ústecké radnice, student práv

Sdílet na Facebooku Tweet

Štítky: #kraje #Piráti #Pirátské listy podzim 2017

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.