Archiv

Nejdůležitějších 20 bodů pirátského programu

28. 09. 2017 | 17 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Představujeme vám programové priority Pirátů pro sněmovní volby schválené členy Pirátů ve vnitrostranickém referendu. Podrobně rozepsané je najdete na pirati.cz/program.

20 bodů pirátského programu

Kontrola moci a mocných

1) Vymáhání hmotné osobní odpovědnosti politiků a úředníků

2) Konec praxe politických trafik – důsledně otevřená výběrová řízení na všechny pozice

3) Zabráníme únikům zisků z ČR do daňových rájů

4) Postupné zrušení podpory biopaliv a důsledná kontrola poskytovaných zemědělských dotací

5) Donutíme ČEZ a další státní firmy zveřejňovat smlouvy

program2

 

Ochrana občanů před šikanou

1) Zrušení EET pro e-shopy, platby kartou, řemeslníky a drobné podnikatele

2) Umožnit pojištěncům volit si své zástupce do správní a dozorčí rady zdravotní pojišťovny, aby mohli spolurozhodovat o úhradách

3) Skutečná dostupnost konopí pro léčbu vážně nemocných a regulovaná legalizace léčebného i rekreačního pěstování pro osobní potřebu

4) Stop hromadění exekucí – zásada 1 dlužník = 1 exekutor v místě bydliště

5) Konec šikany ze strany OSA, zrušení poplatků za prázdná média a celková aktualizace autorského práva

program3

 

Zjednodušení státu pomocí technologií

1) Daně, které každý pochopí – místo 6 různých forem zdanění práce jen jedna nižší daň

2) Na úřad z domova – možnost vyřídit si 90% papírování přes internet bez obíhání úřadů

3) Podpora malých podnikatelů – založení firmy za 1 den a další zjednodušení byrokracie

4) Zrychlení soudů – zavedení elektronického spisu a standardů rozhodování

5) Možnost vyřídit si běžné věci na Czech Pointu a jednotné inkasní místo pro podnikatele

program4

 

Obrana svobody

1) Nekompromisní rozkrývání korupčních vazeb

2) Zrušení plošného sledování telefonů, stejně jako šmírování a cenzury Internetu

3) Svobodný výběr školy a okamžité zvýšení platů učitelů o 20%, protože vzdělanou společnost považujeme za nejlepší záruku svobody

4) Možnost darovat ze svých daní až 2000 Kč nezávislým médiím a projektům

5) Aktivní účast na rozhodování v EU

Sdílet na Facebooku Tweet

Štítky: #ČEZ #EET #hmotná odpovědnost #OSA #Pirátské listy podzim 2017 #trafiky

Komentáře k článku

glamour 23.11.2017 16:14

Cíle jsou naivní proklamace - jak to chtějí Piráti uskutečnit? Myslím tu důslednou kontrolu apod. To jsou přece funkce protikorupčních orgánů už existujících a stejně to nejde! Piráti by museli zavést drakonické tresty za korupci..jinak by to nešlo. A proč se vůbec jmenují Piráti? To mi není sympatické.Piráti byli /a někde i jsou/ námořní lupiči a vrazi. Proč se strana jmenuje takto? Děkuji za odpověď.

Petr 26.10.2017 21:25

Ty "pirátské" cíle jsou docela fajn. OSA je skutečně parazit atd. Ovšem ty "státotvorné" jsou přinejmenším naivní, někdy i nesmyslné: "Donutíme ČEZ a další státní firmy zveřejňovat smlouvy" - ČEZ není státní firma, je to firma kótovaná na burze, stát má jen majoritu v akciích. Když ČEZ začne zveřejňovat smlouvy, bude to pro něj konkurenční nevýhoda a nestátní akcionáři mohou třeba zažalovat představenstvo za špatnou péči o svěřený majetek. ČEZ má povinnost se chovat jako subjekt soukromého práva, s tím se nedá (a s respektem ke svobodě ani nesmí) nic dělat. Dál - osobní hmotná odpovědnost politiků je jako heslo také nesmysl. Politik rozhoduje především hlasováním a hlasování musí být zcela svobodné, politik nesmí být nucen hlasovat pro nebo proti nějakým zákonem, a to i kdyby například prodával pozemek pod cenou. Totiž - starosta malé obce a jejích deset zastupitelů se mohou rozhodnout, že pozemek prodají místnímu na rozšíření statku místo pražskému developerovi na apartmány. Atd.

vojta 21.10.2017 13:14

jsem vaš příznivec

vojta 21.10.2017 13:12

ptproji vaš pgram vojta

Nerozhodnutá 20.10.2017 17:12

Mně tu chybí "zelené cíle". :/ Nemáte nějaké alespoň v úvahách?

Kolotoč 09.10.2017 06:35

1) Pokud by misto socialni a zdravotniho pojisteni byla jen dan z prace, znamenalo by to, ze lide bez zdanitelneho prijmu by nemuseli platit zdravotni pojosteni? Pokud ano, podle ceho by se castka vymerovala?

2) Kde by se kompenzovalo snizeni dane z prijmu?

3) Jake mate prostredky pro zamezeni uniku penez do danovych raju a jak primejete on-line spolecnosti danit zisky ziskane u nas.

Jinak koukam, ze v programu neni zadna ohledne socialnich veci. Pritom tam je velky prostor pro zjednodusovani. Spousta lidi ani nevi na co maji narok. Navic je socialni system nespravedlivy. Stat neprimo nabada, aby se clovek choval ekonomicky nezodpovedne. Kdyz si poridi velky byt i kdyz na to nema prostredky, tak mu to stat zadotuje. Zatimco ten kdo si poridi mensi byt nebo zustane u rodiny nedostane nic. Tuhle nerovnost by mohl vyresit nepodmineny prijem. Je skoda, ze pirati nemaji v programu jic, co by naznacovalo, ze se chteji na nej v budoucnu proentovat.

Miloš H. 06.10.2017 09:23

Ale ještě k programu Pirátů: do programu pro letošní volby už to nestihnete, ale což takhle zkusit začít podporovat vznik komunitních rozhlasových stanic?

Letos v červenci jsem se toulal česko-rakouským pomezím a v Cáhlově jsem narazil na dům s nadpisem Freies Radio Freistadt. Jeden vchod z ulice: "Büro", druhý: "Studio" - skrz výlohu bylo vidět, jak tam kdosi zrovna vede nějaké interview. Byl jsem zvědav, co takové rádio může vysílat. Bylo mi jasné, že FM vysílání bude mít dosah tak na území okresu, ale dá se to chytit i po Mezisíti, takže jsem se zaposlouchal: http://frf.at - pokud jde o hudbu, je mnohem poslouchatelnjší než ty hrůzy, co do nás hustí třeba Radiožurnál.
V Rakousku je takových rádií celkem patnáct- https://de.wikipedia.org/wiki/Freies_Radio.

Proč nejsou legislativní podmínky k tomu, aby vzniklo místní komunitní rádio třeba pro Dobříš a okolí? Které by dávalo slovo místním iniciativám a pouštělo hudbu místních muzikantů? (Rakouský Cáhlov je zhruba stejně velké město.)

Miloš H. 06.10.2017 08:49

Postoj k Rusku? Když už bych mířil tím směrem, ptal bych se spíše na vztah k nynějšímu Putinovu režimu. Protože Rusko je nejen Putin a jeho kamarila.
Něco mají Piráti zde: https://www.pirati.cz/program/psp2017/mezinarodni-vztahy/ - zejména jde o tyto body:

Podporujeme symbolickou i konkrétní pomoc disentu v autoritářských zemích. V rozumné podobě je nedílnou součástí naší diplomacie.

Odmítneme vynucování hranic na internetu: Zasazujeme se o to, aby lidé ze všech zemí světa měli svobodný a anonymní přístup k internetu.

Myslím, že právě tyto body se týkají i vztahu k režimu nyní vládnoucímu na Rusi.

Žákajda 05.10.2017 18:48

Super program, ve kterém mi chybí zrušení KSČM a postoj k Rusku. Díky

Pavel 05.10.2017 17:07

20% = dvacetiprocentní
20 % = dvacet procent

vypadá to pak dost amatérsky.

Malkin 05.10.2017 06:33

Závažné téma migrace...přiznám se, že už se musím z tohoto strašáka vážně smát. Po Brně potkám leda tak ukrajince, srby, bulhary atd., kteří ve velké míře stojí za rozvojem města, protože bez nich by se dnes pomalu nikde nic nepostavilo.
Tady media a poté politici, kteří si na tom honí body, vyvolali davovou psychózu, že se na nás valí tisíce radikálních muslimů, kteří si už brousí zuby na to, aby znásilnili vaše ženy, ovce a odpráskli se na prvním koncertě kapely Ortel.
Ten migrant se dostane do šenghenského prostoru kdekoliv v evropě a myslíte, že bude řešit nějaké přerozdělování? Lidi uvažujte trochu. Tohle je globální evropský problém, který na národní úrovni opravdu nevyřeší žádná strana. Navíc jak už bylo několikrát řečeno, náš azylový zákon je dobrý, ale máme volný pohyb v rámci EU. Pokud nechceme vyloženě vybudovat plot a zavřít se, což ve finále ublíží hlavně svobodě našich občanů, tak tohle nikdy nevyřeší žádná strana, ale společná evropská politika.

Milan 04.10.2017 23:57

za dva roky se nezměnilo? dnes, kdy je jasné, že kvóty nejsou řešením, podporovat jejich navýšení... Jinak obrana svobody je trochu smutná, nemáte odpor k regulacím jako hlavnímu nástroji prosazování politik a zakazovačům individuální svobodné vůle (s čestnou výjimkou internetu)?

Dominika 04.10.2017 10:53

Stanovisko k migraci https://wiki.pirati.cz/stanoviska/piratske_stanovisko_k_vlne_uprchliku_-_jednotne_azylove_rizeni_v_evrope_plan_na_integraci_uprchliku_v_cesku

Tomas 04.10.2017 02:30

Co migrace, proč není v programu tak závažná věc?

Jeníček 02.10.2017 20:01

A váš postoj k migraci? prosím?

Ivan Houba 01.10.2017 23:22

Jo, to by šlo. :0)

Michaela Reissig 01.10.2017 20:34

Díky za vaši aktivitu a chuť na daných věcech pracovat ?

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.