Archiv

Na otázky odpovídá Ivo Vašíček

09. 08. 2017
Sdílet na Facebooku Tweet

Na kandidátce Jihomoravského kraje se pod číslem 4 objeví Ivo Vašíček. V současnosti je členem Zastupitelstva Jihomoravského kraje za Piráty. Také řídí vývoj nového software v české IT společnosti.

Ivo Vašíček

Proč jste se rozhodl kandidovat právě za Pirátskou stranu? Čím konkrétně vás tato strana přesvědčila?

Vznikli jsme „zdola“ – jsme výsledkem aktivity obyčejných lidí. Vím to z osobní zkušenosti, protože se na rozvoji Pirátské strany podílím od začátku. Proto mám v Piráty důvěru.

V čem je Pirátský program kvalitnější oproti jiným, etablovaným politickým stranám? Nabízí něco, co jiné partaje nenabízejí?

Pirátský program je kompromisem mezi vysněným ideálem a řešeními, které lze zcela reálně provést. Ne vše lze udělat hned a na 100%, ale my se tomu chceme co nejvíc přiblížit pomocí prostředků, které máme k dispozici.

Co byste chtěl za Piráty prosazovat na půdě sněmovny?

Chci dosáhnout rušení zákazů a omezení, která jsou nám v poslední době pod různými záminkami vnucována. Jako krátkodobý a konkrétní cíl vidím legalizaci konopí a nové daně pro velké korporace.

Z jakých důvodů by lidé měli volit Pirátskou stranu?

Kandidáti Pirátské strany nejsou zavázáni žádným sponzorům. Nejsme spojeni se současným korupčním systémem ani s lobbisty. Hájíme zájmy lidí, nikoliv velkých podniků a zájmových skupin.

Co považujete za dosud největší úspěch Pirátské strany?

Povedlo se nám zorganizovat protesty proti smlouvě ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement - Obchodní dohoda proti padělatelství), která chtěla zasahovat do mnoha oblastí, kam neměla. Také se stabilně zlepšujeme prakticky ve všech volbách. Totéž očekávám i od těch následujících.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Miluš Kotišová

Štítky: #Ivo Vašíček #Jihomoravský kraj #rozhovor

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.