Archiv

Markéta Gregorová: Řešíme budoucnost, ne jedno volební období

03. 08. 2017
Sdílet na Facebooku Tweet

Na třetím místě jihomoravské kandidátky bude rodačka z Mostu, která se usadila v Brně. Piráti podle ní můžou uspět i proto, že sami mají propracovaný systém obrany proti korupci - například registr lobbistických kontaktů nebo transparentní účet. Každý se na ně může podívat na internetu.

Markéta Gregorová

Představte se pár větami

Jmenuji se Markéta Gregorová a jsem trojka na kandidátní listině Jihomoravského kraje pro volby do PSP ČR 2017. V Pirátské straně aktuálně vedu zahraniční odbor. V Brně jsem na Masarykově univerzitě vystudovala Mezinárodní vztahy a Evropská studia a momentálně pracuji jako tester webových aplikací (s aspirací na změnu). Do rodného Mostu mě stále táhne a vrací ska kapela Definitivní Ententýk, v níž zpívám. Nejraději mám svou kočku Kočku, předstírám slavnou ukulelistku a největší radost by mi udělalo, kdyby lidé volili informovaně.

Proč jste se rozhodla kandidovat právě za Pirátskou stranu? Čím konkrétně vás tato strana přesvědčila? 

O politiku se určitým způsobem zajímám už přes 10 let. Piráti pro mě byli po nějaké době jedinou a logickou volbou vzhledem k mé nespokojenosti s aktuálním systémem, touze po svobodném životě jedince, a kvůli jejich – i nyní na české politické scéně výjimečnému - vnímání moderních technologií. Mají prostě ideály a principy, na kterých se podle mě dá stavět budoucnost, ne jen jedno volební období.

V čem je Pirátský program kvalitnější oproti jiným, etablovaným politickým stranám? Nabízí něco, co jiné partaje nenabízejí?

Jak jsem již zmínila, pracují ve svém programu a vizi s moderními technologiemi, jako nikdo jiný. Také mají propracovaný a na sebe aplikovaný (tedy již léta prověřovaný) systém obrany proti korupci (lobbistické kontakty, transparentní účet), který lze aplikovat i na státní správu – to znamená, že na rozdíl od jiných stran nenabízejí pouze příslib řešení, ale i jeho model.  A pro mě důležitý je v neposlední řadě i důraz na svéprávnost a sebezodpovědnost člověka, kdy stát by do života jednotlivce měl zasahovat co nejmenší možnou měrou a umožnit mu žít život podle teze "svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého“.

Co byste chtěla za Piráty prosazovat na půdě Sněmovny? 

Chci vystupovat za Pirátský klub ve Sněmovně jménem všech Pirátů, tedy budu prosazovat to, na čem se jako strana shodneme; abych však nepůsobila, že se otázce vyhýbám – pro mě osobně je velice důležité prosadit zrušení autorského zákona a jeho nahrazení kopírovacím zákonem, který reaguje na současnost a ne stav před dvaceti lety. Autorský zákon se dotýká (negativně) prakticky každého z nás, proto bych toto téma chtěla vrátit na stůl, ačkoli se může zdát, že je marginální. Také vnímám jako jeden z nejakutnějších problémů situaci ve školství, a ačkoli se na podkladech Pirátů ke školství osobně nepodílím, určitě bych ve Sněmovně urgentně tlačila řešení.

Z jakých důvodů by lidé měli volit Pirátskou stranu?

Protože nemyslí jen na jedno volební období, ale na budoucnost; a protože je pirátství životní postoj, ne politická strana.

Co považujete za dosud největší úspěch Pirátské strany?

Rozhodně rozvíření tak trochu statických vod české politiky v mnoha důležitých tématech, kterým se do té doby nikdo nevěnoval – ať již zmíním 
smlouvy ACTA, CETA, apod., či konopí a celkově náhled na drogovou politiku.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Miluš Kotišová

Štítky: #Jihomoravský kraj #Markéta Gregorová #rozhovor

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.