Archiv

Představuje se dvojka na Jižní Moravě - Tomáš Vymazal

25. 07. 2017
Sdílet na Facebooku Tweet

Tomáš Vymazal je členem Pirátské strany již od roku 2010 a výrazně se podílel na jejím formování na krajské i celostátní úrovni. V současnosti je místopředsedou Komise informatiky a otevřenosti radnice Rady města Brna. Zaměřuje se na odstraňování vendor lock-in (závislost na jednom dodavateli) a použití svobodného software.

Tomáš Vymazal

Proč jste se rozhodl kandidovat právě za Pirátskou stranu? Čím konkrétně vás tato strana přesvědčila?

Protože jsem v Pirátské straně našel lidi se stejným životním postojem: O všem je potřeba otevřeně mluvit, každý systém lze vylepšit, předpisy a zákony mají být pomůckou pro spokojený život lidí a život není zdaleka jen o práci. Strana mě přesvědčila opravdovostí svobody slova a tolerance k odlišnostem mezi členy a příznivci -- ačkoliv máme před sebou ještě dlouhou cestu, už teď má běžný Pirát obrovský nadhled a je schopen přijímat kritiku v daleko větší míře, než vidíme u současných vládních politiků.

V čem je Pirátský program kvalitnější oproti jiným, etablovaným politickým stranám? Nabízí něco, co jiné partaje nenabízejí?

Pirátský program je především srozumitelný. Každý člověk může investovat 5 minut času a snadno zjistit, jestli mu Piráti mají co nabídnout nebo nemají. Pokud někomu srozumitelný nepřijde, rádi se s takovým člověkem potkáme a program mu vysvětlíme. Cílem Pirátů není zalíbit se všem, ale je pro nás zcela zásadní, aby naši voliči věděli, co si Piráti doopravdy myslí. Pokud jde o to, čím je Pirátský program unikátní, tak je to jeho postoj. Ostatní politické strany se dívají na stát z pohledu podnikatelů, z pohledu pracujících, z pohledu katolických hodnot atd. Takové pohledy vždycky rozdělují lidi na občany první a druhé kategorie. Pirátský program je psán z pohledu českého občana, který chce jen v klidu žít, možná chce trochu podnikat, ale možná taky nechce ani pracovat. Chce se vzdělávat, jak chce, milovat koho chce, hrát a sledovat co chce, užívat co chce, říkat co chce, myslet si o tom co chce, a být rád, že je. Možná chce vychovávat děti a možná s tím potřebuje pomoct. 

Co byste chtěl za Piráty prosazovat na půdě Sněmovny?

Na půdě sněmovny bych chtěl za Piráty prosazovat regulovanou legalizaci pěstování, zpracování, prodeje, držení a užívání konopí pro rekreační účely plnoletými občany ČR. Kromě toho se ale chci věnovat také boji proti suchu, zavádění provozu počítačem řízených vozidel na pozemních komunikacích a zachování faktické síťové neutrality na internetu.

Z jakých důvodů by lidé měli volit Pirátskou stranu?

My Piráti jsme ještě ve Sněmovně nebyli, ale už o tom 8 let sníme. Za tu dobu jsme se sami hodně naučili, ale taky jsme přišli na spoustu zlepšováků pro naši zemi a zanesli je do našeho programu. No a k prosazení tohoto programu budeme ve Sněmovně potřebovat co nejvíc hlasů. Je to hrozně ohraná fráze, ale takhle to prostě vnímám. Černé na bílém. Mohl bych psát o tom, že jsem bytostně přesvědčen o morálním kreditu svých kolegů nebo že naše vize transparentního fungování státu je v nabídce českých politických stran tou nejlepší. Ale daleko důležitější je, že Piráti jsou lidé stejně jako vy. Lidé dělají chyby, a tak budou chyby dělat i Piráti. Od ostatních politiků se ale odlišíme tím, že se svým chybám postavíme čelem a budeme je napravovat.

Co považujete za dosud největší úspěch Pirátské strany?

Že jsme stranu dosud neprodali, nepozabíjeli se v ní navzájem, dokázali se shodnout na širokém programu zlepšujícím život každého jednoho občana ČR a dokázali neztratit důvěru čím dál většího množství lidí, kteří s námi sympatizují. V dnešní superrychlé době je někdy těžké chápat sama sebe nebo své nejbližší přátele. Když se dokáže 450 výrazných osobností dohodnout na 30 stránkách textu, je to pro mě obrovský úspěch. Volební úspěchy, které slavíme v posledních několika letech, jsou pro mě jen důkazem toho, že to zatím neděláme špatně.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Miluš Kotišová

Štítky: #Jihomoravský kraj #Rozhovor #Tomáš Vymazal #Volby 2017

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.