Archiv

Volby 2017 potřebují strážce férovosti, zapojte se!

17. 07. 2017
Sdílet na Facebooku Tweet

V poslední době stále častěji probíhají tiskem spekulace, že volby v různých státech neproběhly úplně bez problémů a že se je leckdo snaží ovlivnit. Pojď spolu s Piráty dohlédnout, aby v Česku nic takového nehrozilo! Staň se členem okrskové volební komise a ještě si trochu přivydělej.

OVK ilustrační foto s textem

Okrsková volební komise (OVK) je parta lidí, z nichž je každý delegován nějakým politickým subjektem, který se v dané oblasti účastní voleb. Každý subjekt tam smí mít jen jednoho člověka, aby žádná strana nebyla zvýhodněna. Tilto lidé společně dávají pozor, aby vše během voleb proběhlo tak, jak má. Po celou dobu voleb musí být přítomni a též chodí s přenosnými urnami k nemocným lidem se sníženou pohyblivostí. A nakonec společně sečtou hlasy ve svém okrsku a podepíšou o tom protokol. Počty voličů a hlasů se potom objeví na webu volby.cz a každý člen OVK si tam může (a měl by) zkontrolovat, zdali ta čísla v jeho okrsku přesně souhlasí

Tohle všechno bude tvým úkolem, další podrobnosti se dozvíš na školení OVK, které je svoláno těsně před volbami poblíž vašeho okrsku. Samozřejmě budeme rádi, když budeš zvláštní pozornost věnovat správnému sečtení a nahlášení hlasů pro Piráty.

Volby poslanecké sněmovny se budou konat v pátek a sobotu 20. a 21. října 2017. Odměna za účast v OVK je okolo 1300 Kč, pro předsedu komise je ještě cca 300 Kč příplatek.

Kdo v těchto volbách kandiduje, ten sedět v OVK nesmí, jinak tomu ale nic nebrání. Protože volebníchh okrskǔ je 14755, na každého, kdo nezaváhá, se dostane. Není totiž nutné mít v daném okrsku bydliště. Oslov proto své známé, kterým je v den voleb alespoň 18 let a pojďte hlídat regulérnost voleb. Čím dříve se zaregistrujete na ovk.pirati.cz, tím větší výběr volných okrsků máte! Čas máte ještě do konce srpna.

A nebojte se, že si kvůli sezení v OVK nestihnete sami volit. Domluvíte se s kolegy a každý si čas na odvolení může udělat.

Bouři voleb vstříc!

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #2017 #komise #OVK #volby

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.