Archiv

KVIFF - fenomén, u kterého Piráti nesmějí chybět

04. 07. 2017
Sdílet na Facebooku Tweet

Obyvatelé Karlových Varů se každoročně na začátku prázdnin rozdělí na dvě části. Jedni zděšeně odjedou někam do lesů, pryč od festivalového shonu. Druzí, včetně Pirátů, zažívají nejhezčí období roku. Piráti Vary milují a zdá se, že je to vzájemné.

Čtenářky Pirátských listů

Letošní ročník je poznamenán předvolební kampaní. Ukazuje se tu hejtmanka se svým agro-šéfem, nechybí selfíčka s robátky, podpisy knihy.. megaklišé, z něhož se někomu může udělat Pěkně blbě. Pirátka Míša to shrnuje slovy: "Náš čas nestoji za to, abychom se s ním vůbec bavili, natož fotili."

rozdavači novin Míša totiž spolu s asi deseti dobrovolníky z Prahy přijela do Varů nejen nasát atmosféru KVIFF, ale i dělat kampaň. Ta pirátská spočívá především v rozdávání novin a přátelském pokecání s účastníky festivalu. V den, kdy tam byl i avízovaný předseda Ivan Bartoš, tam někteří diváci netrpělivě čekali už od oběda a ptali se, kdy už konečně přijde. Nakonec se dočkali a jako odškodnění za čekání a trpělivost dostali tričko.

Tričko ostatně dostal každý, kdo slíbil, že ho bude na festivalu nosit. Pochybnosti, zda tomu tak opravdu bylo, Míša vyvrací: "Kontrolovala jsem, že si je hned oblékli a šli a říkali, že je budou nosit s hrdostí! Přišel za námi i jeden islandsky Pirát, na KVIFF jezdí fanoušci z celého světa."

čtenářiHitem Pirátů jsou ovšem Pirátské listy. V Karlových Varech jdou na dračku, a lidi, co si mezi filmy krátí čas jejich čtením, tam potkáváte všude. A mnozí čtenáři a čtenářky neváhali a nechali se s nimi vyfotografovat, i když to bylo bez podpisu a robátka :-)

Nejen kampaní však žijí Piráti v Karlových Varech. Pro ty, co se zde narodili, představuje festival vrchol sezóny. "Varský Piráti prostě festivalem žijou a chodí na filmy a muziku. Beru si dovolenou na festival jako každý rok už 24 let. A je to pro mně jedna z nejdůležitějších věcí na světě," popisuje svůj vztah k festivalu Varačka Daniela Bílá.

čtenáři"Já osobně každý rok stojím ve frontě ve čtvrtek od rána a tam si koupím Festival Pass na celou dobu a dostanu na něj 3 vstupenky na pátek a sobotu. A pak každý ráno posílám vteřinu před sedmou SMS a objednám si lístky na další den. A když mám málo filmů, tak stojím ve frontách před sály a pokouším se dostat na ty filmy ještě takhle. A pak ty depresivní filmy jdeme vyřádit na nějaký koncert," přiznává se dál ke své vášni.

"No ještě nějaký kafíčka s kámoškama a setkání s lidma, co spolu každoročně stojíme v těch frontách. Je to prostě úžasný, hrozně to miluju a žiju tím celý rok."

svoboda

A víte, jak se Piráti dostávají z Prahy do Varů na festival? Car-sharingem! Občas je to hodně dobrodružné... letos to jednu chvíli vypadalo, že se nikam nepojede, protože se auto rozbilo. Ale díky moderním technologiím se doslova v poslední minutě sehnalo auto jiné. A jízda s neznámými lidmi byla navzájem obohacující. Sharing is caring. Sdílení je aktem lásky.

Piráti a festival se prostě mají rádi

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Roman Kučera

Štítky: #kampaň 2017 #Karlovy Vary #kultura #KVIFF

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.