Aktuality

Apolitický turnaj ve hře Injustice 2 vyhrál Pirát a Svobodný

16. 06. 2017

Dne 12.6.2017 se konal turnaj s názvem "S politiky za dobrou věc". Bojovalo se v počítačové hře Injustice 2, což je bojová hra s animovanými superhrdiny. Výtěžek z akce, 150 tisíc Kč, byl věnován na zakoupení speciálního odlehčeného vozíku pro osmiletého Kryštofa. Svými dary přispívali drobní donátoři z herní komunity přímo v průběhu turnaje, který byl vysílán online.

 

Turnaj Injustice 2

Turnaj děleně vyhráli Václav Fořtík (Piráti) a Radim Smetka (Svobodní), kteří získali shodně nejvíc bodů. Jejich dobré umístění není překvapením, o Pirátech a Svobodných je známo, že se v moderních technologiích orientují velmi dobře.

Jeden z vítězů, Václav Fořtík, turnaj komentuje: "V okamžiku avizovaného začátku to vypadalo na nejhůře druhé místo - byli jsme tam jen já a Michal Moroz z Realistů."

Ale tak snadné to nakonec nebylo. Přišli i politici z dalších stran, takže výsledně hrála pětice Top 09, ODS, Realisté, Svobodní a Piráti. Pirátský tým morálně podporovala též Michaela Krausová, která měla na úspěchu nemalý podíl, jak se podřekl Fořtík: "Už už to vypadalo na hladké vítězství ve všech hrách, při mé poslední hře však měla Míša telefonát, nemohla se věnovat psychické podpoře, takže je z toho nakonec dělené první místo s Radimem Smetkou ze Svobodných."
Pořadatelský tým však tuto podporu vyhodnotil jako povolenou, protože probíhala transparentně, jak je u Pirátů vždy zvykem.

Nechme opět hovořit našeho reprezentanta: "Když se zástupkyně TOP 09 přiznala k neznalosti herních systémů a obecně malému trávení volného času u hraní her, chvíli jsme s Míšou uvažovali, že ji necháme vyhrát, ale pak jsme si řekli, že TOP 09 nikdy nehodláme nechat vyhrát, tak jsme nenechali."

Hra je hra, ale zanedlouho by se návyk nechat někoho vyhrát mohl neblaze projevit v úplně jiné soutěži...

Autor: Roman Kučera

Štítky: #game #charita #svobodní #turnaj #videohry

Komentáře k článku

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.