Strana

I v Uherském Hradišti máme "Piráta" v radě

09. 06. 2017 | 11 komentářů

Ve Zlínském kraji se na kandidátce Pirátů pro nadcházející volby objevilo další významné jméno. Do bitvy o parlament pod pirátskou vlajkou se přidal radní Uherského Hradiště František Elfmark, nestraník zodpovědný za životní prostředí, sociální a zdravotní služby, informatiku a komunikace. "Nemám rád politikaření, ale lidské, efektivní a rozumné řešení problémů. Po mých zkušenostech si také velmi cením naprosto demokraticky pojatého systému tvorby programu, volby do orgánů, vedení strany apod.," vysvětluje v rozhovoru sympatie k Pirátům uherskohradišťský radní, který svou kandidaturou potvrzuje vzrůstající pirátskou sílu ve Zlínském kraji.

František Elfmark

Čemu se profesně a ve volném čase věnuješ, Františku?

Momentálně pracuji jako uvolněný radní pro město Uherské Hradiště. Mám na starost resorty životní prostředí, sociální a zdravotní služby, informatiku a komunikace. Snažím se práci dělat zodpovědně, jednoduše a hlavně pro nás, normální lidi. Nedělám "politikaření". Profesí jsem grafik a tvůrce webů. Dál bych se charakterizoval jako hudebník, chalupář, kutil. Ve svém volném čase rád fotografuji, kreslím a pomocí zapsaného spolku podporuji amatérskou hudební scénu na Slovácku.

Proč ses dal na politiku?

Jako občan, který se aktivně zajímá o své okolí, jsem byl s mnoha věcmi často nespokojený. Jednalo se například o nekvalitní úklid veřejných prostor, přeplněné kontejnery na odpad nebo nebezpečně řešené úseky silnic. Když jsem se snažil dát podněty na městský úřad, mé dotazy nebyly většinou zodpovězeny konkrétně, vždy jen neurčitě a všeobecně. Proto jsem oslovil známého z místního hnutí Zdravé Hradiště. Tím jsme navázali spolupráci a v roce 2014 jsem se stal členem hnutí. Ve stejném roce jsem hnutí vedl jako lídr do komunálních voleb, byl jsem spoluautorem celého volebního programu a vize. Vedení hnutí ovšem díky svým krokům a nátlaku, kterým působili nejen na moji osobu, ale i na ostatní členy hnutí, zapříčinilo odchod většiny členů hnutí. Od konce roku 2014 působím jako nestranný zastupitel.

Čím sis zasloužil důvěru a post v radě v Uherském Hradišti?

Velmi si vážím důvěry, kterou jsem ve volbách dostal od obyvatel našeho města, a proto je mou hlavní snahou věci aktivně měnit a ne jen bědovat z opozičních řad. Jsem rád, že jako koaliční partner můžu naplňovat program, který jsem v komunálních volbách prosazoval.

Proč se přidáváš k Pirátům?

Českou pirátskou stranu jsem od jejího vzniku podporoval svým hlasem do poslanecké sněmovny. Líbí se mi celková vize strany, souhlasím s programem. Také se mi líbí, jak se strana profiluje, že její členové jsou vesměs mladší lidé smýšlející podobně jako já, bez afér a skandálů. Nemám rád politikaření, ale lidské, efektivní a rozumné řešení problémů. Po mých zkušenostech si také velmi cením naprosto demokraticky pojatého systému tvorby programu, volby do orgánů, vedení strany apod.

Čeho by mohli Piráti ve sněmovně dosáhnout?

Piráti mají velký potenciál, mají kvalitní a přímočarý program. Nelze také opomenout, že mnozí členové strany jsou uznávaní odborníci na různorodá témata. Je to v podstatě velmi jednoduché, důležité je myslet jako občan, žít jako občan a hlavně cítit pokoru a naslouchat okolí. Jakmile člověka semele politikaření a nechá se volebním úspěchem unést, po většinu již ztrácí rozumný lidský náhled na věc. A Piráti zůstávají takoví, jakými byli na začátku.

Půjdeš s Piráty i do komunálních voleb v roce 2018?

Jednoduchá odpověď. Ano. Komunální volby jsou stále mojí prioritou. Zakládám nové lokální politické hnutí Pro Hradiště. Jelikož již nyní s Piráty spolupracuji na celorepublikové úrovni, počítám i se společnou kandidátkou do těchto komunálních voleb. Společných bodů do programu najdeme mnoho a již nyní na něm začínáme pracovat.

Jakou sílu podle tebe mají Piráti ve Zlínském kraji?

Piráti jsou tady ve Zlínském kraji zatím poměrně málo viditelní, nicméně vzhledem k rozrůstajícím se základnám a rozšiřování buněk do dalších měst a obcí se situace postupně mění. Zájem občanů hledat vhodnou alternativu umocňuje i současné politická situace. Piráti jsou také stále víc vidět celorepublikově. Jsou vidět první výsledky a to je pro stranu velmi důležité. Piráti čím dál tím více přitahují pozornost médií, najdete spoustu článku na sociálních sítích apod. Věřím, že Pirátskou stranu již není možné přehlížet a pokud bude stále intenzivně pracovat, dodržovat stejné hodnoty, bude se dostávat do povědomí lidí čím dál víc. Ve Zlínském kraji jsou specifičtí voliči, kteří často dávají strojově svůj hlas stranám, které volí mnoho let po sobě. Proto je teď nejvyšší čas to změnit. 

Autor: Marek Houser

Štítky: #František Elfmark #parlament #rozhovor #Uherské Hradiště #Zlínský kraj

Komentáře k článku

Tož tak piráti 17.10.2017 10:39

http://www.zdravehradiste.cz/aktualne/otevreny_dopis_ceske_piratske_strane

Oldřich Žaluda 12.10.2017 23:57

Chápu, že získání zajímavých jmen pro kandidátní listinu není snadné, ale pan Elfmark Pirátům v Hradišti dobré jméno nedělá. Prakticky se dá říci, že i aktivně odpuzuje voliče.
Sice už nekreslím tak pěkně jako zamlada, ale těch pár kroužků na volební lístek ještě zvládnu :)

Hradistak 08.10.2017 11:39

Juro,Juro, pokud nekdo nevi, co je to ironie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ironie
Elfmark rozhodne nejsu,to teda ne.
http://www.zdravehradiste.cz/aktualne/zradili_jednou_zradi_i_podruhe

Josef Sátora, josef@satora.cz 04.10.2017 10:54

Dobrý den, jsem opozičním zastupitelem v Uherském Hradišti (ČSSD). Pan František Elfmark v minulých komunálních volbách kandidoval za politický subjekt Zdravé Hradiště. Po získání mandátu toto uskupení ihned opustil a stal se nezávislým zastupitelem. Pan František Elfmark není rovným člověkem a pro mrzký peníz se nastaví komukoliv. Díky této charakterové vlastnosti podpořil vznik staronové koalice, v níž je sice pátým kolem u vozu, ale má jistotu měsíčního příjmu. Pan uvolněný radní Elfmark během svého dosavadního působení na radnici v Uherském Hradišti neprosadil zhola nic a v koalici není ani juniorním partnerem, ale pouhým přisluhovačem, který se z obavy o ztrátu svého příjmu bojí koalici opustit. Pan František Elfmark včera kandidoval za Zdravé Hradiště, dnes za Piráty a zítra to bude zase ten, který něco málo pohodí… Je to smutný příběh s absencí páteře!

Jura Kulemik 04.10.2017 09:51

Hradistak je Elfmark ? Už to tak vypadá, páč o nějakém charakteru čí cti se u tohoto politika nedá mluvit.
Schopný je,ale bohužel všeho.

Hradistak 24.09.2017 11:48

Radni F.Elfmark je mimoradne schopny cestny clovek a ten ryzi charakter jiste do parlamentu patri ...

Skutečný pirát 13.09.2017 20:27

To si snad děláte prdel, ne ?!?
tento podrazák a korytář kandiduje
za Piráty ?
A proč není na kandidátce svých chlebodárců z ODS, kteří mu za zradu voličů ZH mimo finační "pomoci" přidělili i teplé místo na radnici v oblasti, o které nemá ani páru !
To si fakt Piráti neumíte zjistit,
kdo že za vás kandiduje ?
Tak bohužel tím pádem je pro
pravé piráty tato strana NEVOLITELNÁ a v Hradišti těch hlasů
bude pomálu !
Cui bono ?

P.S. tento koment NENÍ určen
radnímu F.E.,tudíž je jeho
reakce irelevatní a zbytečná


František Elfmark 24.06.2017 08:09

Děkuji za komentáře. Hlavní je, že píšeme pod pravými jmény, že pane Hřibe? Brzy bude na mém blogu, přesný popis těchto všech událostí. Věřte, že situace byla úplně jinak. Spolupráci se Stranou Svobodných sem já nevymyslel a dokonce s ní nemám nic společného ani dřív ani teď. Nicméně samy Svobodní vám můžou povykládat, s kým to vůbec vše domlouvali a kdo jich potřeboval na podporu do senátu, že? Byla to docela sranda. Jejich kandidát, kterého podporovali dostal 508 hlasů a obsadil předposlední místo. Politické hnutí zakládám s více lidmi. To máte bohužel dost špatné informace. Proto si první zjistěte prosím fakta, než někam něco napíšete. ZH se bohužel rozpadlo, 3 členové to se jako moc za hnutí považovat nedá, je to jen nutný počet pro chod.

Tomáš Kaplan 21.06.2017 22:49

Ztotožňuji se s blahopřáním pana Viléma.

Vilém Hřib 20.06.2017 21:40

Blahopřeji vám k politickému turistovi Elmarkovi. Po minulých volbách v rekordně krátkém čase zradil nezávislé hnutí, které mu pomohlo na radnici, aby mohl mít placené místo radního jako služebníček ODS. Taky se vlísal do podpory strany Svobodných. Společně se dvěma exkomunisty chce vytvořit nové politické hnutí Pro Hradiště, ale asi se nedaří... Tak co třeba zkusit Piráty. Vyšlo to!

Vojta 18.06.2017 22:27

To jak tady v kraji "rostou" jde fakt "vidět":))

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.