Archiv

Kdo letos nebude volit Piráty?

03. 06. 2017 | 4 komentářů

Zadní strana volebních novin, to je pravidelná přehlídka slavných tváří a maskotů, kteří vyjadřují svou podporu. Také bychom mohli sehnat několik senátorů, sportovců nebo umělců, ale řekli jsme si, že nás mnohem lépe vystihuje to, kdo Piráty podporovat nebude.
(Některé výroky jsou redakčně kráceny.)

Jakub Michálek

 

Pavel Bém

Bém

„Pan Michálek je nejenom Pirát, ale nejspíše také idiot.“

Bývalý pražský primátor, kterého Piráti kritizovali kvůli jeho zodpovědnosti za kauzu Opencard. Piráti zpracovali zevrubnou analýzu toho, proč je Bém za kauzu zodpovědný.

Zdroj

 

Miroslav Jansta

Jansta

„Žádám vás, abyste se zdržel tvrzení, že Jansta zodpovídal za cenu zakázky na pronájem Škodova paláce, která byla dvojná- sobně předražená.“

Vlivnému advokátovi jsme připomněli 2 miliardy, které zmizely ve Švýcarsku. Jansta je právník a bývalý člen KSČ, ale také se angažuje jako sportovní bafuňář. Díky konexím vybudoval z peněz ČEZu basketbalový klub Nymburk.

Zdroj

 

Karel Březina

Březina

„Myslím, že to symbolizuje jejich nedospělost.“

Bývalý asistent premiéra Sobotky a pravomocně odsouzený podvodník. Reagoval na to, že s ním Piráti odmítli jednat o koalici v Praze. Podle Pirátů má prsty v čachrech s developery.

Zdroj

 

Radmila Kleslová

Kleslová

„Pan Ferjenčík by si chtěl na moje místo v dozorčí radě sednout sám.“

Pravá ruka Andreje Babiše, se kterým se zná z doby, kdy působila pro komunistickou kontrarozvědku. Pražští Piráti upozornili, že tato paní „čerpá“ z teplých míst v dozorčích radách firem, které vlastní město, celkem 360 tisíc korun měsíčně.

Zdroj

 

Milan Chovanec

Chovanec

„Tu práci jsem psal sám, za pomoci několika knížek a internetu. Pokud mají Piráti kousek cti ve své pirátské duši, měli by se omluvit.“

Piráti upozornili na to, že Milan Chovanec do své bakalářské práce okopíroval dvě stránky ze středoškolského referátu, aniž by označil citaci. Místo omluvy se ministr trapně vymlouval.

Zdroj

 

Václav Klaus

Klaus

„Máme standardně nazvané politické strany, nemáme žádné ‚Vzhůru, Itálie‘ či autostrany nebo Pirátské strany.“

Klaus asi nikdy nepochopí, že politiku jde dělat i bez „zhasínání“. Když v roce 2013 omilostnil největší tuneláře ze své éry, Piráti byli spoluautory návrhu na zrušení části amnestie, podanému k Ústavnímu soudu.

Zdroj

Autor: Jakub Michálek

Štítky: #Pirátské listy léto 2017

Komentáře k článku

Miloš H. 26.06.2017 12:10

Bobo-blok Hlavu vzhůru si už moc nepamatuji, ale heslo Hlavu vzhůru používala ODS, tehdy ještě ss V.K. v čele, v kampani pro parlamentní volby v roce 1998.

Takže madame Bobo "pohořela" zcela zaslouženě i z toho důvodu, že i název jejího volebního seskupení byl obyčejným plagiátem staršího volebního sloganu jiné strany. :-)

Tomáš 08.06.2017 08:57

Dobrý :-))

Pikal: Co si pamatuju, tak tahle skupinka zoufalců měla od Klause jen morální podporu, oficiálně to vedla Bobošíková. Ale moc to nedopadlo:-) http://domaci.eurozpravy.cz/politika/142570-bobosikova-dluzi-24-milionu-veritele-ji-zenou-pred-soud/

Pikal 04.06.2017 23:52

Ten Klaus, nevedl on bobo-blok "Hlavu Vzhůru"? No nic.

Zdeněk Hromas 04.06.2017 10:55

Přesně jste se trefili do lidí, kteří rozhodně mj. nejsou ani mými oblíbenci.

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.