Archiv

Rozhovor s Bohumilem Kočou, dvojkou kandidátky na Plzeňsku

08. 05. 2017

Druhý ze série rozhovorů s kandidáty v Plzeňském kraji vám tentokrát představí místostarostu Stodu Mgr. Bohumila Koču. Již třetím rokem se věnuje komunální politice v rodném kraji a velmi dobře zná administrativní těžkosti, s jakými se musí obce potýkat.

Bohumil Koča

Představte se nám v pár větách. 

Narodil jsem se ve Stodě, jsem rodák z Holýšova, kde jsem žil 25 let, nyní bydlím 20 let ve Stodě. Vystudoval jsem gymnázium v Domažlicích, poté Pedagogickou fakultu v Plzni, obor Český jazyk - Dějepis. Jsem ženatý, mám 2 děti, zajímám se o sport a historii.

Po absolvování VŠ jsem začal pracovat u mezinárodních firem jako Wrigley, T-mobile. Působil jsem na řídících pozicích v obchodních odděleních. 2 roky jsem pracoval také na ředitelství České pošty, v oddělení business developmentu. Nyní již 6 let pracuji jako OSVČ – oblast vzdělávání a couchingu. V roce 2014 jsem vstoupil do komunální politiky jako nestraník a stal se místostarostou ve Stodě.

Proč jste se rozhodl kandidovat právě za Pirátskou stranu? Čím konkrétně vás tato strana přesvědčila? 

Otevřenost, transparentnost, nezatíženost minulostí. Snahou vést otevřený dialog a také třeba myšlenkou odvolatelnosti politiků v případě, že se závažně odkloní od svých volebních slibů, popř. vedou činnost v rozporu s jejich pozicí, což je dnes už bohužel možné i na velmi významných postech, jako jsou ministerská křesla. A důrazem na svobodu jedince v rámci státu.

V čem je podle vás Pirátský program jiný (kvalitnější) oproti jiným, byť etablovaným politickým stranám? Nabízí něco, co jiné partaje nenabízejí?

Opakoval bych se stejně jako v předchozí otázce. Žádná z jiných stran nepřináší téma osobní zodpovědnosti a vyvození důsledků v případě chyb. Všechny strany říkají to stejné: Něco vám naslibujeme a 4 roky díky naší nedotknutelnosti můžeme dělat, co chceme, a vy se budete jen útrpně koukat.

Co podle Vás přinášíte do týmu kandidátů, i díky své zkušenosti z komunální politiky? 

Doufám, že přináším pohled řadového občana „praktika“, člověka, který se denně pohybuje mezi lidmi, zná jejich problémy a názory. Přináším pohled podnikatele, kterého svazuje byrokracie a nesmyslná administrativa. Pohled komunálního politika, který ví, jak je obtížné dnes financovat rozvoj obce, když na jedné straně jsou poskytované dotace opět zatížené nesmyslným byrokratickým procesem a na druhé straně stát na obce přehazuje financování oblastí, které by měl zajistit sám (v oblasti školství, volnočasových aktivit dětí, financování sportu).

Z jakých důvodů by lidé měli volit Pirátskou stranu? Proč by jí na podzim měli dát důvěru?

Pirátská strana je v současné době jedinou stranou, která za sebou nenese politický marast posledních let. Nepřináší klientelismus, lobbismus ani populismus, ale snahu o čistou, transparentní a otevřenou politiku pro všechny. V programu je jedním z dominantních témat snížení byrokracie, svoboda projevu a otevřeného podnikání.

Autor: Miluš Kotišová

Štítky: #Bohumil Koča #Plzeň #rozhovor

Související články

Komentáře k článku

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.