Archiv

Co a kdy dělají vaši zastupitelé?

26. 04. 2017 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Pokud se jedná o jejich soukromý čas, ten Piráti pochopitelně chrání, jako i soukromí každého občana. Ale pracovní doba zastupitelů a poslanců je něco jiného. Jejich zaměstnavatelé jsou všichni občané, čili se o její náplň mohou právem zajímat.

Karlovarský kraj kandidáti

Členové Pirátské strany tvrdě vyžadují transparentnost v oblasti hospodaření a rozhodování. Důslední jsou ale i k sobě. Všichni kandidáti Pirátské strany v Karlovarském kraji, kteří byli zvoleni do veřejných funkcí, už mají veřejně přístupné pracovní kalendáře. Voličům tak stačí jen pár kliknutí na to, aby se dozvěděli, co jejich politici právě dělají a co mají v plánu na další dny.

Koho v souvislosti s politiky nenapadla otázka: Co tam vlastně za naše peníze dělají? „Když jsme uspěli v komunálních volbách a obsadili veřejné funkce, považoval jsem zřízení veřejného kalendáře za naprostou samozřejmost. Transparentnost je základním pilířem Pirátské strany a chtít otevřenost jen od druhých, to by bylo pokrytecké,“ říká Petr Třešňák, starosta Mariánských Lázní, krajský zastupitel a předseda Pirátské strany v Karlovarském kraji.

On i jeho místostarosta a zároveň krajský zastupitel Vojtěch Franta mají veřejný kalendář už od léta 2015. Nyní se k ním přidal i krajský radní Josef Janů. „Uvítal jsem, že se rozhodl nás následovat. Díky tomu tak mají voliči v současné době přehled o všech Pirátech v Karlovarském kraji, kteří byli zvoleni do obecních nebo krajských zastupitelstev,“ vysvětluje. „Naše práce obnáší spousty schůzek a jednání a nevidím sebemenší důvod tajit, s kým se scházíme,“ uzavírá.

Kalendář Ing. Josef Janů

Kalendář Ing. Petr Třešňák

Kalendář Ing. Arch. Vojtěch Franta

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Josef Pavlovic

Štítky: #kalendář #lobby #otevřenost #transparentnost

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.