Aktuality

Pozvánka na 18. dubna: Happening za zveřejňování 150 miliard

12. 04. 2017
Sdílet na Facebooku Tweet

Zveme Vás na účast ke shromáždění na podporu registru smluv bez plošných výjimek - shromáždění pro tranparentnost a proti korupci. Sejdeme se v úterý 18. dubna v 17:00 na Malostranském náměstí v Praze. Vyjádříme svůj nesouhlas k vykleštěnému návrhu zákona, který prošel Poslaneckou sněmovnou a za týden míří do Senátu. Ve hře je kolem 150 miliard korun.

Happening za 150mld

tiskové zprávě jsem informovali, že 22. února přijala Poslanecká sněmovna zákon o registru smluv v takové podobě, která korupčnímu chování vyhovuje. Registr smluv se měl stát prubířským kamenem boje proti korupci. Platforma Rekonstrukce státu dokázala před volbami 2013 přimět politiky, aby se zavázali k přijetí zákona o registru smluv. Ve svých programech jej uvedly všechny strany současné vládní koalice a následně se objevil v koaliční smlouvě. Podoba, kterou poslanci přijali v je ale výsměchem těmto slibům. Vedle vyjmutí státního podniku Budvar, který byl původně jedinou výjimkou, schválili poslanci pozměňovací návrh, který se má týkat všech státních podniků a společností s většinovou účastí státu, krajů nebo obcí, které mají obchodní či průmyslovou povahu. Znamená to, že 150 miliard korun z veřejných peněz může zmizet neznámo kam, bez jakékoliv veřejné kontroly.

Nechceme přihlížet tomu, jak se ČSSD, KSČM, ODS a KDU-ČSL s tichou podporou ANO vysmívají voličům i svému programu. Pozvedněme hlas, abychom tyto korupční praktiky odmítli. Chceme registr smluv bez plošných výjimek.

Pirátská FB pozvánka:

https://www.facebook.com/events/1298237423579147/

Originální FB pozvánka:

https://www.facebook.com/events/107877949730104/

Organizátor: 

http://www.rekonstrukcestatu.cz/cs

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jakub Dušánek

Štítky: #Korupce #Piráti #registr smluv

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.