Komentáře

Evropu ovládají byrokraté a politici

05. 01. 2017 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Ve světle nedávných událostí se zdá neuvěřitelná zpráva, že: „Policejní domovní prohlídky se opozdily kvůli formálním nedostatkům – jednou chybělo rozhodnutí soudu, podruhé bylo rozhodnutí neplatné kvůli gramatické chybě.“ Stejně neuvěřitelná se zdá být i zpráva, že v Uherském Brodu zrušili vánoční trhy.

letistni-kontrola.jpg

Obě zprávy svědčí o neschopnosti. Druhá dokonce o hlouposti a pohrdání hodnotami naší společnosti, protože jednání radnice v Uherském Brodu naplňuje cíl terorismu, tedy šíření strachu.

Žijeme v zemi, kde není zvykem nosit u sebe zbraň. Očekáváme od státu, že nás ochrání. Má na to policii, která zbraně má. Nechceme slyšet, že pachatel byl dostižen až v Itálii, kam se z Německa dostal přes Francii, a že to německou policii překvapilo a francouzská policie to nechce komentovat.

Kde se tedy stala chyba? Máme špatné zákony? Selhala policie?

Zákony nejsou možná dokonalé, ale na uvedený případ pamatují. Spíše je problém v jejich prosazování. Nedá se ani přímo říct, že selhala policie. Nedostala přeci platné povolení od soudu...

Co se dá ale říci určitě, že selhali a selhávají politici. Zřejmě je problém v tom, že nemají dostatečný zájem na tom, aby policie fungovala efektivně. Není se čemu divit, kdybyste kradli a lhali, také byste nechtěli, aby po vás někdo šel. A tak pokud my občané nepůjdeme po politicích, stále se budeme zouvat a držet si na letištích padající kalhoty bez pásku, aby politici ukázali, že nás chrání, přesto, že vlastně ani nechtějí naši ochranu zajistit.

Jiná možnost je ozbrojit se. To bychom ale pak byli jako oni.

Autor je příznivcem Pirátské strany a opozičním zastupitelem s podporou Pirátů v Soběslavi.

Foto: http://www.wsj.com/articles/SB10000872396390444443504577601271203957712

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Martin Kákona

Štítky: #Bezpečnost občanů #Martin Kákona #Piráti Soběslav #Policie

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.