Aktuality

Setkání Pirátů na Vysočině za účasti Ivana Bartoše

03. 01. 2017
Sdílet na Facebooku Tweet

Volební rok 2017 zahajují Piráti na Vysočině už první lednový víkend. V neděli 8. ledna se za účasti předsedy strany Ivana Bartoše uskuteční v Havlíčkově Brodě otevřené setkání Krajského sdružení Vysočina. Jedná se o první akci v rámci pirátské "cesty kolem světa", pořádané postupně ve všech krajích ČR ve spolupráci s republikovým vedením strany.

Vysocina_pir-listy.jpg

Kromě krajské agendy se budou řešit také primární volby na kandidátní listiny pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny, strategie pro rok 2017 a všechno, co vás zajímá nebo trápí. Přijeďte se poznat s Piráty v neděli 8. ledna 2017 od 16 hodin do klubu Oko na Smetanově náměstí 31 v Havlíčkově Brodě.

Plošné obsazování kandidátek metodou primárních voleb není ve většině českých politických stran běžné. U Pirátů jsou primární volby jedním ze základních principů vnitrostranické demokracie. O obsazení a pořadí kandidátních listin rozhodují všichni členové svým hlasováním, kterému předchází představení jednotlivých kandidátů a jejich priorit. Ty musí být v souladu s pirátským programem. Na Vysočině již Piráti proces otevřených primárek zahájili a občanům i politickým subjektům nabízí možnost aktivně se jich zúčastnit.

„Naše kandidátky jsou otevřené nezávislým osobnostem i členům regionálních politických stran a hnutí. Jsme otevřeni jednání s každým, jehož programové priority jsou ve shodě s naším programem. Primární volby budou tradičně probíhat na fóru Pirátů,“ sdělil k procesu výběru předseda Krajského sdružení Pirátů na Vysočině Jan Pošvář.

Facebook události

Pirátský program

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Michaela Vodová

Štítky: #Ivan Bartoš #Jan Pošvář #Kraj Vysočina #Krajské sdružení Vysočina #Volby 2017

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.