Komentáře

Ivan Bartoš: Co chceme, co děláme, kdo jsme a kam jdeme

07. 12. 2016 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Po sedmi letech aktivní a většinou zcela dobrovolnické politiky stále řada lidí neví, co skutečně politika České pirátské strany a celosvětového Pirátského hnutí přináší. Je to jednoduché: Přinášíme otevřenou, fungující a moderní politiku pro Českou republiku - pro lidi, kterým to není jedno.

Ivan Bartoš.jpg

O co nám jde?

Je to otevřenost, férovost a boj za svobodného neobelhávaného občana, který má svá práva a může těžit výhody z výsledků své i společné práce. Chceme takový stát, který slouží svým občanům. Stát, který díky technologiím a otevřenému přístupu umožňuje svým lidem věnovat se jejich životům, nezatěžuje je byrokracií a díky úsporám může efektivně investovat tam, kde to lidé nejvíce potřebují. Stát, ve kterém zlobiví politici nemohou švindlovat, krást a odklánět, protože správa věcí veřejných je skutečně veřejná a kdokoliv chce, může z klidu domova jejich práci a toky našich vlastních peněz jednoduše ve srozumitelné formě kontrolovat v ideálním případě i přímo ovlivnit.
 
V České republice máme své zastupitele v opozici na pražském magistrátě i v městských částech. Naši lidé jsou ve vedení města Brna. V Mariánských lázních máme pirátského starostu. Piráti byli zvoleni do krajských zastupitelstev na Moravě, Královéhradecku a v Karlovarském kraji se podílejí na jeho vedení. Otevíráme státní správu i na celostátní úrovni. Spouštíme programy, kde občané mohou rozhodovat o využití peněz z jejich daní. Nabízíme nejen možnost sledovat jednání politiků, ale aktivně zasahovat a uplatňovat prvky přímé demokracie tam, kde to je to právě díky Internetu možné. Změna je jednoduchá a přesto zcela zásadní. Stačí chtít a jde to.
 
Stojí za námi práce a konkrétní výsledky. Jsme zásadoví, nezkorumpovaní a pro někoho možná až příliš upřímní. Všechno, co si myslíme, že je dobré pro lidi, a jak by měla politika fungovat, jsme v první řadě aplikovali sami na sobě. Zatímco politici ve sněmovně diskutují možnosti, my máme sami na sobě vyzkoušené řešení. Řešení, které často nestojí obrovské investice, jak vidíme dnes a denně na megalomanských projektech současných i předchozích vlád. Nejsme populisti, rychlokvašky ani podnikatelský projekt. Máme jasnou vizi a jasný plán. Nemáme korupční aféry, skryté zájmy. Osmým rokem budujeme politickou stranu odspoda, bez kapitálu finančních skupin. Naší reklamou je naše práce, komunikace s lidmi.
 
Každý rok rosteme a každé volby, které přinesou Pirátům místa ve výkonné politice, jsou pro nás další šancí ukázat všem lidem, jak lze věci dělat jednoduše, srozumitelně a přitom efektivně.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ivan Bartoš

Štítky: #Ivan Bartoš #otevřenost #Piráti

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.