Archiv

Oslavte 17. listopad s Piráty

16. 11. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Přijďte uctít památku 17. listopadu s Piráty a poznejte přitom naše členy. Výročí sametové revoluce je ideální příležitostí k zamýšlení se nad současným stavem politiky a občanských svobod, tím spíš, že za necelý rok se konají volby do Poslanecké sněmovny. Pokud souhlasíte s našimi myšlenkami transparence, svobody volby a ochrany soukromí, neváhejte se zastavit.

17. listopad

Jednotlivé akce

Praha: Bariéry svobody
start: 15:00 v Hvězdném bazaru, Jungmannova 7, Praha 1

Předseda Pirátů Ivan Bartoš přijal pozvání na netradiční akci. Tématem Bariér svobody bude změna života a podmínek pro hendikepované občany za uplynulých 27 let. O hendikepovaných studentech, politických právech, svobodě pohybu i možných změnách v legislativě bude na zájímavá témata spolu s Ivanem Bartošem diskutovat Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraglepiků. Doprovodný program a svařák zdarma included.

Brno: Svobodný 17. listopad se svobodnými filmy
start: 16:00 v Pirate Space Brno, Údolní 37

17. listopad symbolizuje svobodu – svobodu projevu, života i kultury. Zastavte se v brněnském Pirátském centru na ždibec svobodné kultury.
Promítat se budou filmy:
TPB AFK: Příběh The Pirate Bay, tedy kauzy, která vznikla ke vzniku jednotlivých Pirátských stran.
Zázračné dítě internetu: Příběh Aarona Swartze, počítačového génia a zároveň nejslavnější americké oběti kopírovacího monopolu
Sintel: Příběh draka, krátkometrážní animovaná lahůdka, která vznikla celá za pomoci svobodného softwaru.

Olomouc: Debatní průvod
start: 17:00, Horní náměstí

V pět najdete Piráty na olomouckém Horním náměstí, poznávacím znamením budou světla ve formě lampiónové i baterkové. Průvod bude za živé debaty o současném dění pokračovat Bezručovými sady na Žižkovo náměstí. Ti, kteří se nespokojí s punčem z náměstí a půlhodinovou konverzací budou pokračovat do některého z příjemných olomouckých podniků. 

Pardubice: Uctění památky 17. listopadu a politická diskuse
start: 16:00, Studentská 519

Akce začíná položením kytice a zapálením svíček u pardubického pomníku, následovat bude uvolněnější politická diskuse s pražským zastupitelem Mikulášem Ferjenčíkem a předsedou pardubického krajského sdružení Pirátů Ondřejem Češíkem. Začátek diskuze je plánován na 17:00 v hospodě U Josefa a v 18:00 se přesune do Toulavé pípy.

Sokolov: Pirátská oslava dne studentů
start: 13:00, nádraží Sokolov

Zúčastněte se pirátské odpolední procházky po Sokolově. O vzdělávací rozměr akce se postará diskuse a anketa o dni studenstva a výročí sametové revoluce.

Karviná: Pirátské setkání
start: 18:00, restaurace Na Studentské, Studentská 2384/16A

Seznamte se s karvinskými Piráty při posezení nad příjemným mokem či pokrmem v karvinské restauraci Na Studentské.

Plzeň: Pirátské setkání v Alcatrazu
start: 18:00, Club Alcatraz, Klatovská třída 28
Přijďte s námi posedět a vzpomenout výročí 17. listopadu v místě, jehož název a prostory nám připomenou osud mnoha tisíc politických vězňů.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Petra Dvořáková

Štítky: #17. listopad #Pirátské akce #poznejte Piráty #výročí revoluce

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.