Aktuality

Netradiční oslava 17. listopadu: Bariéry svobody

13. 11. 2016
Sdílet na Facebooku Tweet

Srdečně vás zveme na netradiční oslavu Dne nezávislosti a boje za svobodu. Společně s Českou asociací paraplegiků - CZEPA ve čtvrtek 17. listopadu zhodnotíme, jak se žije našim hendikepovaným spoluobčanům 27 let po sametové revoluci. Přejďte do Hvězdného bazaru, Jungmannova 7, Praha 1. Začínáme v 15 hodin.

Obr_noviny.jpg

Smyslem akce je připomenout, že mezi námi žije víc než 8 000 vozíčkářů s poraněním míchy, kterým se v jediné vteřině dramaticky změnil celý život. Jak se vyrovnávají s touto změnou a jak se jim žije s hendikepem? Společně budeme hledat odpovědi také na další otázky: Je vzdělání plně dostupné i pro hendikepované studenty a jaké mají perspektivy? Na jaké limity naráží naši hendikepovaní spoluobčané při uplatňování svých politických práv a nakolik by přivítali možnost online voleb? Dá se vůbec v našem veřejném prostoru hovořit o svobodě pohybu a jaký je celkový stav bezbariérových řešení v ČR? Jaká je naše "(r)evolue", tedy jaké zákony bychom měli prosadit, aby se situace vozíčkářů v ČR zlepšila? Jakým specifickým bariérám čelí ženy na vozíku?

Vedle tématických přednášek a diskuzí bude ve Hvězdném bazaru a v sousední kavárně Headshot Coffee připravený zajímavý doprovodný program. Akce je volně přístupná, nalévat se bude svařák zdarma. Zájemci si také budou moci na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to pohybovat se na vozíku a zhlédnout dokumenty o tom, že svoboda pohybu nezná hranic ani u hendikepovaných lidí. 

Sledujete událost na facebooku.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Věra Marušiaková

Štítky: #17. listopad #CZEPA #Česká asociace paraplegiků #hendikepovaní občané #Hvězdný bazar #život s hendikepem

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.