Archiv

Přijďte pozdravit Piráty na největší Cannafest v historii

31. 10. 2016 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Mezinárodní veletrh konopí a léčivých rostlin Cannafest bude letos největší ve své sedmileté historii a stánek Pirátů na něm samozřejmě nebude chybět. Jeden z nejvýznamnějších světových festivalů v této oblasti proběhne o víkendu 11. - 13. listopadu, a to opět na pražském Výstavišti v Holešovicích. Pro velký zájem pořadatelé festival rozšířili o čtvrtou výstavní halu. Vystavovat bude přibližně 250 firem z 25 zemí světa a současně poběží konference, na níž budou přednášet světoví odborníci zvláště z oblasti léčebného konopí. Přijďte si pro novinky ze světa konopného výzkumu – a cestou se nezapomeňte stavit u nás pro pirátské filtry!

Cannafest

Novinky v oblasti výzkumu představí jako vždy doc. Lumír Hanuš, největší český odborník na účinky THC, z Izraele dorazí Dr. Yehuda Baruch nebo prof. Oded Šosejov. Americké odborníky zastoupí Janet Sweeney či Dr. Robert Melamede s přednáškou o léčbě konopným výtažkem, nebude chybět ani španělský temperament prezentovaný Dr. Gullermem Velascem. Semináře se budou věnovat využití cannabidiolů (CBD), pěstování, zdejší i zahraniční legislativě nebo obchodním příležitostem na americkém trhu, který zažívá konopný boom – průmysl s konopnými produkty je v současnosti nejrychleji rostoucím odvětvím ve Spojených státech. 


Na festivalu se bude mimo jiné vzpomínat na Howarda Markse, který celý život usiloval o popularizaci a legalizaci konopí. „Howard Marks neboli Mr. Nice patřil k pravidelným účastníkům Cannafestu – byl to jeden z jeho nejoblíbenějších festivalů, takže se sem rád vracel. Návštěvníci měli možnost několikrát navštívit jeho přednášky a osobně si s ním popovídat. Rádi bychom mu vzdali na veletrhu hold, a to formou ukázek jeho nahrávek. Rovněž připravujeme pietní místo s knihou pro vzkazy,” vysvětluje ředitel festivalu Lukáš Běhal.


Mezi oblíbené součásti konopné slavnosti patří i Vapo Lounge, kde mohou návštěvníci vyzkoušet vapíky z dílen světových výrobců, Rolls and Smoking Chill Out Zone s hudbou, čítárna, fotostan nebo dětský koutek s profesionálními chůvami.  Novinkou je již běžící e-shop Cannafest Merchandising s oblečením, doplňky i kuřáckými potřebami s logem festivalu. Kdybyste na festival náhodou zapomněli, v Praze vám ho dokonce může připomenout „konopná tramvaj“ s odkazem na Cannafest. 


Léčebné konopí je v Česku od roku 2013 legalizováno. Současná podoba zákona však bohužel neznamená, že ke konopí mají skutečně přístup všichni, kdo ho potřebují. Individuální pěstování je nadále zakázáno, pacienti s předpisem od lékaře si ho musí kupovat v omezeném množství za přemrštěné ceny a český trh nabídkou zrovna nepřetéká. Konopí totiž mohou nabízet pouze firmy s licencí od Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Člověk, který si doma vyrábí masti z vlastní rostliny, tak stále koná v rozporu se zákonem. 


Piráti podporují legalizaci konopí od svého založení, pravidelně se účastí jak Cannafestu, tak květnového pochodu za legalizaci. Prevence a osvěta jsou nejen lidštějšími, ale hlavně i účinnějšími prostředky než restrikce. V případě konopí už jsou navíc jeho pozitivní účinky podloženy relevantními vědeckými výzkumy. Skoro se tak zdá, že jediným důvodem, proč ještě není legální, jsou předsudky. Nebo se snad farmaceutická lobby bojí, že kvůli konopí přijde o kšefty?

Stránky festivalu
 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Petra Dvořáková

Štítky: #cannafest 2016 #léčebné konopí #legalizace

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.