Archiv

Piráti opět vyhráli studentské volby

22. 09. 2016 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Za celkem logického předpokladu, že mladí lidé jsou budoucností této země, by budoucností této země mohli být v politickém slova smyslu Piráti. Ti totiž už potřetí vyhráli studentské volby, které tentokrát simulovaly volby do krajských zastupitelstev. Projekt organizuje Člověk v tísni a zúčastnilo se ho 31 tisíc studentů z 261 škol, Piráti získali 4623 hlasů a zvítězili celkem v osmi krajích.

Studentské volby

Studentské volby jsou součástí vzdělávacího programu Jeden svět na školách. Člověk v tísni se skrz něj snaží studenty seznámit s politickým systémem u nás a probudit v nich zájem o politiku stejně jako zodpovědný přístup ke svému občanství. Dle iniciátorů studentské volby prokazatelně volební účast prvovoličů zvyšují.

Kazem na přínosném projektu je přístup médií. V roce 2010 Česká televize Piráty s více než 7 % úplně vynechala z grafu prezentujícího výsledky voleb. Když pak v roce 2012 Piráti krajské volby s přehledem vyhráli, Česká televize článek o jejich konání smazala a o výsledcích nakonec veřejnost vůbec neinformovala.

Úspěch Pirátů není až takovým překvapením, a to nejen s ohledem na předchozí výsledky. Piráti jsou liberální strana s pokrokovými názory, která jako jediná ve svém programu reaguje na rychlý rozvoj technologií. Mladí se navíc nezaleknou pirátského názvu a mají pochopení pro dredy a pro upřednostňování obsahu před dresscodem obecně. Ostatně, zeptejte se svých dětí, pro volí Piráty!

Za Piráty skončila TOP 09 a ANO 2011. Trochu děsivý je úspěch hysterických uskupení, třeba Strana zdravého rozumu s heslem "Ne ilegální imigraci - peníze raději pro naše lidi", která ve dvou krajích dosáhla téměř 10% podpory, vysoko se umístilo i hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD), které ve Zlínském kraji dokonce úplně vyhrálo, nebo Strana Práv Občanů. Jak ostatně řekl Karel Strachota, ředitel programu Jeden svět na školách: "Výsledky studentských voleb by neměly být přeceňovány, ale ani přehlíženy. Jsou specifickou výpovědí o nejmladší generaci."

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Petra Dvořáková

Štítky: #krajské volby 2016 #Piráti vyhráli #studentské volby

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.